додому Новини Податківці звертаються до підприємців не зволікати з модернізацією касової техніки

Податківці звертаються до підприємців не зволікати з модернізацією касової техніки

379

Податківці звертаються до підприємців не зволікати з модернізацією касової техніки. З 1 січня стає обов'язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби в електронному вигляді. Модернізувати касову техніку потрібно до 1 липня цього року, податківці просять не зволікати, бо при використанні "старої" техніки після 1 липня підприємців притягуватимуть до відповідальності.

Впровадження електронної касової стрічки заощадить не лише гроші, а й час, кажуть податківці. Завдяки новим технологіям підприємці зможуть не подавати щомісячну звітність. 
 
– Безумовно тих, хто до цього часу не мав бажання показувати реальні виторги ці нововведення не тішать. Бо дистанційна та автоматична передача даних реєстраторів розрахункових операцій на спеціальний сервер ДПС України дасть змогу щодоби перевіряти інформацію про готівкові операції по кожному суб'єкту господарювання. Відтак, не виходячи з кабінету податківці, завдяки аналітичним розрахункам зможуть виявляти порушників у сфері готівкового обігу. А це в свою чергу зменшить кількість проведених перевірок платників податків, – розповів заступник начальника Тернопільської ДПІ Василь Кравець.
 
Аби виконати норми законодавства, підприємці можуть купити реєстратори розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, або модернізувати існуючу касову техніку з приєднанням до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. Таку звітну інформацію можна подавати як через інтернет, так і з використанням операторів мобільного зв'язку.
 
– Необхідно пам'ятати, що усі нові та модернізовані реєстратори розрахункових операцій повинні обов'язково пройти первинну реєстрацію та підключення до Системи зберігання і збору даних від РРО Державної податкової служби України за технологією Національного банку України. Таким чином, кожен реєстратор розрахункових операцій, у тому числі резервний, буде використовуватись лише з конкретним модемом, – каже Василь Кравець.
 
Модернізувати касову техніку потрібно до 1 липня цього року, наголошують податківці. Наразі в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій є п'ять нових моделей касової техніки. Незабаром також включать ще одинадцять моделей, які відповідають сучасним вимогам. З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитись на веб-порталі Державної податкової служби України.