додому Новини Почесний консул України в Познані зустрівся з керівництвом Тернопільської ОДА

Почесний консул України в Познані зустрівся з керівництвом Тернопільської ОДА

729

Почесний консул України в Познані зустрівся з керівництвом Тернопільської обласної державної адміністрації. Зокрема, обговорили питання співпраці в галузях економіки та культури. Також на зустрічі представили ініціативу встановлення меморіальної дошки першому очільнику українського консульства в Польщі, засновнику фестивалю “Українська весна”, Лукашу Хоровському.

У Тернопільській обласній державній адміністрації відбулась зустріч із почесним консулом України у місті Познань. Сприяти українсько-польським відносинам – таку мету ставлять перед собою представники місцевої влади. Насамперед, це стосується економічної сфери.

– Польща зараз займає 6 місце з 37 країн інвесторів в економіку краю. Але одночасно ми досить активно стали працювати в напрямку і створення умов для розвитку польського бізнесу на території області, і маємо добрі успіхи з боку представників польського бізнесу в напрямку реалізації спільних проектів, – говорить голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Утвердження зв’язків з Тернопільщиною підтримує й почесний консул України в Познані Вітольд Хоровський. В його планах реалізація громадських та господарських ініціатив.


– Є низка ініціатив по допомозі економіці України. Минулого року був реалізований такий пілотний проект спільно з промисловою палатою польського воєводства – створення польсько-українського бізнесового клубу. Він дещо випереджає реалії, та покликаний сприяти розвитку цього процесу, – каже почесний консул України в м.Познань(Польща) Вітольд Хоровський.

Окрім питань бізнесу, розглянули й питання культурний взаємозв’язків. За підтримки місцевої влади планують встановити меморіальну дошку Лукашу Хоровському, батьку пана Вітольда, який став першим очільником українського консульства у Познані. Він – засновник фестивалю “Українська весна”, який цьогоріч відбуватиметься в Познані вдесяте. Встановити таблицю планують у селі Цигани Борщівського району, адже тут чоловік допомагав у відновленні школи. Окрім цього, він усіляко долучався до підтримки області.

Загалом представники місцевої влади наголосили на важливості польсько-українських взаємовідносин та запросили польських гостей на цьогорічний Інвестиційний форум.