додому Новини Почесне консульство Республіки Вірменія відкрили у Тернополі

Почесне консульство Республіки Вірменія відкрили у Тернополі

936

vlcsnap-2015-03-24-16h49m18s199Почесне консульство Республіки Вірменія відкрилось у Тернополі. Воно надаватиме консультації, поради та допомогу мешканцям трьох областей  – Тернопільської, Хмельницької та Житомирської. Раніше для цього тернополяни мусили їздити до Львова чи Києва. Вірменське консульство стало першою консульською установою іноземної держави у нашому місті.

Понад 10 мільйонів вірменів по світу, близько півмільйона – в Україні і приблизно тисяча – на Тернопільщині. Дружбу українського та вірменського народів зміцнить ще одна подія – відкриття Почесного консульства Республіки Вірменія у Тернополі. Офіційний візит іноземних представників на Тернопільщину почався із зустрічі з керівництвом області і міста.

– Нам приємно бачити на території області таких поважних гостей. Наші народи давно дружать… Нам приємно, що на території міста, області є теж вірменська громада, яка пліч-о-пліч з українцями працює, будує державу. При тому, що нам важко, ми знаходимо тверде плече вірмен, які працюють в нашій економіці, – розповідає в.о. голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Тернопільщина відкрита для інвесторів і готова до ефективної співпраці, запевняє керівництво області. Про інвестиційну привабливість краю говорить і представник Міністерства закордонних справ України.

– Західний регіон, і зокрема Тернопільщина, є надзвичайно стабільним і сприятливим для розвитку торгівельно-економічного співробітництва. Приємно чути відгуки від вас, що тут є комфортні умови для життя, роботи і розвитку вірменської громади. Це теж дуже важливий показник, – каже представник МЗС України В’ячеслав Войнаровський.

Співпраці двох країн віднині сприятиме Почесне консульство Республіки Вірменія у Тернополі. Воно надаватиме консультації мешканцям трьох областей – Тернопільської, Хмельницької та Житомирської. І не лише вірменам, які тут проживають. Звертатись за допомогою можуть українці, які хочуть навчатись, жити чи працювати у Вірменії. Раніше для цього тернополяни мусили їздити до Львова чи Києва. Почесним консулом став Норік Геворкян. У Тернополі він прожив більше десятка років, тому ініціював відкриття установи саме у нашому місті, адже тут вірмени ніколи не відчували себе чужими.

– Коли говоримо Вірменія, ми маємо розуміти, що це не тільки Республіка, а по всьому світі всі вірмени, які живуть в Америці, Канаді, інших країнах, показати їм правильно, що таке Тернопіль, область, Україна. І з цим я справлюсь разом з вами. І сподіваюсь, що надалі в нас буде тільки притік інвестицій, – каже Почесний консул Республіки Вірменія у Тернопільській, Житомирській та Хмельницькій областях Норік Геворкян.

З новим консулом область отримала і перші інвестиції. Цього ж дня відбулось відкриття спиртзаводу у Зарубинцях, який знову запрацював завдяки вірменським інвестиціям. Якщо вони надходять в Україну у такий складний час, то у мирний їх буде значно більше, переконані дипломати.

– Я як посол буду сприяти, щоб Консульство працювало добре, щоб ми могли помагати і керівництво області було задоволене, що вірменська громада, посольство, консульство сприяє зміцненню дружби наших народів, – каже Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Вірменія в Україні Андранік Манукян.

Почесне консульство у Тернополі стало третім в Україні, ще два працюють у Харкові та Криму, проте для нашого міста це перша консульська установа іноземної держави. Вірменське консульство працюватиме за адресою: майдан Волі, 4 у Тернополі.