Головна Головні Почесне Консульство Латвії можуть відкрити у Тернополі

Почесне Консульство Латвії можуть відкрити у Тернополі

685

vlcsnap-2016-01-29-17h13m18s216Почесне Консульство Латвії готові відкрити у Тернополі, якщо Тернопільщина знайде достойного представника, аби це консульство очолити. Про це сьогодні заявив Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс, який з офіційним візитом відвідав Тернопільщину. Поява латвійського консульства в Тернопільській області, вважає дипломат, дозволить розвинути взаємовигідну співпрацю нашого регіону з регіонами Латвії, зокрема в аграрному і туристичному секторах. Зі свого боку голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна запевнив, що обов’язково знайдуть достойну людину для представлення Латвійської республіки на Тернопільщині, та розповів про високі можливості для взаємовигідної співпраці і пообіцяв повне сприяння для комфортного співробітництва.

Латвійська республіка дружність до України нині підтверджує гуманітарною підтримкою, діти загиблих військових, учасники АТО, потребуючі реабілітації, безкоштовно відпочивають та мають можливість лікуватися у Латвії. Щодо співпраці Латвії із західними регіонами України – то наразі Почесне консульство працює у Львові. Водночас Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс каже, що його країна хоче поглиблювати ці стосунки й співпрацю, і для цього необхідна повноцінна мережа своїх консульств. Один із цих дипломатичних осередків планують відкрити в Тернополі.

– Я проситиму вас знайти ту особу, потрібну людину, яка зможе представляти Латвійське Консульство в Тернопільському регіоні. Говорячи про стосунки зі Львовом, ми багато їм допомагали в реабілітації воїнів з зони АТО. Також ми вже розглядаємо можливість співпраці в сільськогосподарському секторі. Львівська область також зацікавлена в використанні нашого досвіду у децентралізації. І це все завдяки існуванню Почесного Консульства в Львові. Якщо ми знайдемо достойну людину на Почесного Консула в Тернополі, то я вважаю, що ми зможемо розвивати ці всі зв’язки і тут в Тернополі теж, – розповідає Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс.

Людину, яка б належно очолила почесне консульство Латвійської республіки у Тернополі, обов’язково знайдуть, пообіцяв голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. За відкриту і надійну підтримку Україні в скрутний час латвійській стороні подякували. Щодо співпраці, запевнив очільник області, Тернопільщина відкрита та може запропонувати чимало напрямків, втім найбільше зацікавленння – підтримка і розвиток бізнесу.

– Латвія цікава для нас з точки зору залучення інвестицій, цікава з точки зору плацдарму можливості виходу наших суб’єктів господарювання на ринки Європейського союзу. Як аграрний регіон, ми зацікавленні в можливості залучення інвестицій в сільськогосподарську сферу, в харчову і переробну промисловість, ми зацікавлені в створенні спільних підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, – каже голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Аби пізнати різні можливості до співпраці, латвійських чиновників та представників бізнесу з Латвії через особу Надзвичайного та Повноважного посла Латвійської республіки в Україні запросили на щорічний Міжнародний Бізнесфорум Тернопільщини, який проведуть наприкінці травня. Зустрічно Степан Барна отримав запрошення на офіційний візит до Латвії.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here