додому Головні Почесне Консульство Латвії можуть відкрити у Тернополі

Почесне Консульство Латвії можуть відкрити у Тернополі

804

vlcsnap-2016-01-29-17h13m18s216Почесне Консульство Латвії готові відкрити у Тернополі, якщо Тернопільщина знайде достойного представника, аби це консульство очолити. Про це сьогодні заявив Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс, який з офіційним візитом відвідав Тернопільщину. Поява латвійського консульства в Тернопільській області, вважає дипломат, дозволить розвинути взаємовигідну співпрацю нашого регіону з регіонами Латвії, зокрема в аграрному і туристичному секторах. Зі свого боку голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна запевнив, що обов’язково знайдуть достойну людину для представлення Латвійської республіки на Тернопільщині, та розповів про високі можливості для взаємовигідної співпраці і пообіцяв повне сприяння для комфортного співробітництва.

Латвійська республіка дружність до України нині підтверджує гуманітарною підтримкою, діти загиблих військових, учасники АТО, потребуючі реабілітації, безкоштовно відпочивають та мають можливість лікуватися у Латвії. Щодо співпраці Латвії із західними регіонами України – то наразі Почесне консульство працює у Львові. Водночас Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс каже, що його країна хоче поглиблювати ці стосунки й співпрацю, і для цього необхідна повноцінна мережа своїх консульств. Один із цих дипломатичних осередків планують відкрити в Тернополі.

– Я проситиму вас знайти ту особу, потрібну людину, яка зможе представляти Латвійське Консульство в Тернопільському регіоні. Говорячи про стосунки зі Львовом, ми багато їм допомагали в реабілітації воїнів з зони АТО. Також ми вже розглядаємо можливість співпраці в сільськогосподарському секторі. Львівська область також зацікавлена в використанні нашого досвіду у децентралізації. І це все завдяки існуванню Почесного Консульства в Львові. Якщо ми знайдемо достойну людину на Почесного Консула в Тернополі, то я вважаю, що ми зможемо розвивати ці всі зв’язки і тут в Тернополі теж, – розповідає Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс.

Людину, яка б належно очолила почесне консульство Латвійської республіки у Тернополі, обов’язково знайдуть, пообіцяв голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. За відкриту і надійну підтримку Україні в скрутний час латвійській стороні подякували. Щодо співпраці, запевнив очільник області, Тернопільщина відкрита та може запропонувати чимало напрямків, втім найбільше зацікавленння – підтримка і розвиток бізнесу.

– Латвія цікава для нас з точки зору залучення інвестицій, цікава з точки зору плацдарму можливості виходу наших суб’єктів господарювання на ринки Європейського союзу. Як аграрний регіон, ми зацікавленні в можливості залучення інвестицій в сільськогосподарську сферу, в харчову і переробну промисловість, ми зацікавлені в створенні спільних підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, – каже голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Аби пізнати різні можливості до співпраці, латвійських чиновників та представників бізнесу з Латвії через особу Надзвичайного та Повноважного посла Латвійської республіки в Україні запросили на щорічний Міжнародний Бізнесфорум Тернопільщини, який проведуть наприкінці травня. Зустрічно Степан Барна отримав запрошення на офіційний візит до Латвії.