додому суспільство Почалась Міжнародна конференція “Проблеми девіантної поведінки: історія, теорія, практика”

Почалась Міжнародна конференція “Проблеми девіантної поведінки: історія, теорія, практика”

561

Як допомогти людині пристосуватись до нових умов, аби згодом її спосіб мислення та поведінка не стали аномальними. Зокрема, про це говорять сьогодні у Тернопільському національному педагогічному університеті. Там розпочалась друга Міжнародна науково-практична конференція на тему "Проблеми девіантної поведінки: історія, теорія, практика".

Поведінку, що характеризується відхиленням від прийнятих у суспільстві норм і цінностей, називають девіантною. Фахівці пов’язують це з глибокими соціально-економічними і політичними змінами, що різко загострили соціальні проблеми, збільшили безпритульність, знедоленість, психологічні розлади багатьох людей, особливо підлітків. Проблема девіантної поведінки та її корекції завжди була однією з найважливіших у педагогіці, психології, кримінології, але зараз вона носить масовий характер та потребує особливої уваги.

– Соціальна дезадаптація, вона починається ще з дошкільного закладу, проблема дезадаптації надзвичайно актуальна і для дітей першого класу, тому що будь-яка людина, яка потрапляє в незнайоме середовище, вона певний час почувається дикомфортно, вона не готова прийняти ці норми, але часто так буває, що навіть через півроку дитина не адаптовується. Ця тема актуальна і для першокурсників, – розповідає завідувач кафедри практичної психології Інституту педагогіки і психології ТНПУ ім.В.Гнатюка Галина Радчук.

Друга Міжнародна науково-практична конференція триватиме два дні. Її учасники не лише з України, а й Росії, Сполучених штатів Америки та Канади проводитимуть і майстер-класи.

– Майстер-класи, вони по великому рахунку дозволяють зрозуміти, як практично вирішити ті чи інші проблеми. Сьогодні, зокрема, двоє наших викладачів будуть показувати, як вони за допомогою терапевтичних чи тренінгових можливостей вирішують дані проблеми, – каже Галина Радчук.