додому культура Почаївську Лавру поки що не приватизують

Почаївську Лавру поки що не приватизують

579

Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності, який очолює В`ячеслав Кириленко, не погодив скандально відомий проект Закону регіоналів і комуністів від 15 грудня 2012р. про внесення змін до деяких законів України щодо що виключення Почаївської Лаври з переліку споруд які не підлягають приватизації. Це була третя спроба приватизації святині, активісти зібрали кілька сотень підписів проти прийняття цього документу. Вони готові продовжувати цю справу, а також, за потреби, захищати Почаївську Лавру і далі.

Владика Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП): " Позиція церкви і громади одна: поки не буде в Україні одної помісної церкви, піднімати питання про приватизацію таких великих святинь не доречно".

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми будемо проводити цю просвітницьку кампанію. Це будемо робити без винятку. Треба буде робити в Кременці – будемо робити в Кременці, в Почаєві, в Шумську, по всій області. Якщо треба буде застосувати силу в плані відстоювання української святині, це треба робити, і в тому числі в Парламенті. Але ми на даному етапі сподіваємося на те, що ми можемо вирішити цю проблему в цивілізований спосіб".