додому Новини Побачило світ найповніше видання про історію та розвиток Тернополя

Побачило світ найповніше видання про історію та розвиток Тернополя

513

Нещодавно побачило світ найповніше видання про історію та розвиток Тернополя. Творці книги впевнені, що вона стане хорошим подарунком для тернополян та гостей міста.

Презентацію книги “Тернопіль. Історичні нариси” приурочили першій згадці про місто 15-го квітня. Ідея випустити нову книгу про наше місто виникла приблизно рік тому. За задумом вона мала б розповісти історію розвитку міста – від першої згадки і закінчуючи сьогоденням. Цьогоріч видання, яке має дев’ять розділів, побачило світ.

– Насправді це є найновіша книга, яка увібрала в себе всі віхи розвитку міста, починаючи від створення міста, інформації про засновників, про те, як місто пережило всі етапи, було столицею Західної України. Перша світова війна, друга світова війна. Дуже цікаво те, що відображено події новітньої історії – це події Майдану, революції гідності, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Вперше в книзі відображена інформація про учасників АТО та героїв міста, які загинули на сході.


– Людська пам’ять дуже така короткочасна, забувається. А в книжці, все таки, вони залишаться, і десь книжка буде чи закордоном, чи куди, все таки будуть відкривати і будуть бачити, що, в нас непростий час, в нас все таки йде війна, – говорить видавець Василь Ванчура.

Книга доповнена ілюстраціями і фотографіями. Кожен із розділів написала особа, яка найкраще розбирається в окремих історичних етапах розвитку міста.

– Дуже хороший підбір матеріалу, професійні виконавці здійснювали написання розділів. Ілюстрації, друк – просто чудовий, дуже добре підібрані ілюстрації. Я дуже радий, що в нас така книга є, це велике досягнення міста, – каже історик, дослідник періоду розвитку Тернополя протягом Другої світової війни Олександр Семенів.

Творці книги сподіваються, що вона стане хорошим подарунком для гостей міста та самих тернополян.