Головна благоустрій Площа Героїв Євромайдану змінить своє обличчя

Площа Героїв Євромайдану змінить своє обличчя

1361

04Площа героїв Євромайдану, колишній майдан Мистецтв, змінить своє обличчя. У планах міської влади  перетворити її у затишний культурно-діловий центр міста. Зараз площа більше нагадує транпортну розв’язку і вже роками чекає на реконструкції.

Наприкінці сімдесятих років минулого століття у центрі Тернополя почали будівництво Краєзнавчого музею. У 1982-у роботи завершили і взялись за створення майдану Мистецтв. Поблизу музею кінотеатр, трохи далі бібліотека – майдан мав стати мистецьким центром Тернополя.

– Так сталося, що історія робить своє і робить поправки. На сьогоднішній час – це є площа Героїв Євромайдану. Вирішено поставити на цій площі пам’ятник Небесній сотні, – каже Олег ГОЛОВЧАК, архітектор.

– Зараз площа – це фактично велика замощена асфальтована пляма, яка використовується виключно, як транспортна розв’язка. Тут якісь моменти зонування, як площі культурно-ділової немає, – вважає Ігор ГОРДІЙ, архітектор.

Вже тридцять років площу Героїв Євромайдану не оновлювали. З мистецького центру вона перетворилася, швидше, на центр торгівельний. В планах міської влади провести капітальну реконструкцію. Архітектори проекту – Ігор ГОРДІЙ та Олег ГОЛОВЧАК. Пам’ятник Небесній сотні тут встановлять, від цієї ідеї не відмовляються, але вже на оновленій площі. Архітектори планують облаштувати широку пішохідну зону із озелененням, звести діловий центр і збудувати підземний паркінг.

– Враховане і будівництво нової бібліотеки, і можливість спорудження поруч якогось приміщення громадського призначення, офісних центрів з одночасною реконструкцією існуючої дороги, з ремонтом всіх комунікацій, які проходять тут і з будівництвом самого пам’ятника Небесній сотні, який тут має знаходитися в середині самої площі. Крім того є пропозиція і вже працюють архітектори, щоб зробити тут підземний паркінг, щоб автомобілі, які є в центральній частині міста, саме там могли паркуватися, – розповідає Сергій НАДАЛ, міський голова Тернополя

Остаточного кошторису проекту ще немає. Головні витрати з реконструкції візьме на себе інвестор.

 

– Ми це будемо пропонувати будувати за кошти інвестора з тою умовою, що інвестор бере на себе зобов’язання зробити ремонт дороги і заміну комунікацій і будівництво пам’ятника Героям Небесної сотні, – розповідає Сергій НАДАЛ,  міський голова Тернополя.

01 03 0206 05

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here