Головна суспільство Платити чи не платити пільговикам за проїзд вирішать в середу на громадських...

Платити чи не платити пільговикам за проїзд вирішать в середу на громадських слуханнях

389

Сьогодні перевізники обмежили кількість пільговиків в маршрутках. Відтак, пенсіонери, інваліди ІІІ групи змушені були платити по 2 гривні 50 копійок. Такі дії перевізників не відповідають умовам попередньо підписаної угоди, каже міський голова Тернополя. Тому в середу в місті відбудуться громадські слухання, на яких вислухають думку перевізників, тернополян, і лише тоді прийматимуть оптимальне для усіх рішення. Відтак, платити за проїзд пільговикам, принаймі до середи, не потрібно.

За пенсійним за 2 гривні 50 копійок. Сьогодні пенсіонери, інваліди ІІІ групи в маршрутках мусили платити повну вартість проїзду. Перевізники без громадського обговорення та рішення виконкому  обмежили кількість пільговиків в маршрутках. Тернополяни таким нововведенням незадоволені.

– Я живу у віддаленому районі міста, що в нас тролейбуси не ходять. Рано ще їхала соціальним, але тих соціальних мало. В основному такі. Не знаю, якась має бути реакція людська , будуть страйкувати, не будуть мовчати.

– Вивозять міліярди, а на пенсіонерах хочуть зекономити. Я сорок два роки маю стажу, тисячу двісті пенсію, от тільки получила, попробуй проживи. А поїхати треба і на базар і кругом, а вже старші. То вони хочуть збирати на пенсіонерах.

– Спочатку Мединський казав, що на половину для пенсіонерів – 1.25, бо пенсіонери мають дітей, то щоб діти не платили по 3 гривні, то пенсіонери хай платять половину. А фактично вийшло, що треба платити по 2 гривні 50 копійок. Немає для пенсіонерів ніяких знижок.

Перевізники ж скаржаться на подорожчання дизельного пального, щонайменше на 30-35% в зросла й вартість запасних частин, які купують закордоном. Відтак, від сьогодні обмежили кількість пільговиків. Безкоштовно і без обмежень запропонували їздити лише таким категоріям людей:

– Ветерани війни, прирівняні до них особи, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, діти інваліди та діти потерпілі від аварії на ЧАЕС, а також сироти, діти інваліди та інваліди першої і другої групи. На основі якого рішення. Це рішення виконкому, міської ради? Це не в моїй компетенції. Те що мені сказали, то я  і роблю, поки що виконую, – пояснює водій маршрутки Михайло.

Жодного рішення стосовно зменшення кількості пільговиків у маршрутках міська рада чи виконавчий комітет не приймали. Аби врахувати думки і прийняти оптимальне для усіх рішення, тернополян, перевізників запрошують на громадські слухання.

– Я запрошую усіх тернополян прийти в середу на 16 годину в Укораїнський дім "Перемога", хто має бажання сказати свою думку. Для того щоб разом зібратися, хай приходять з одного боку перевізники, хай приходять тернополяни і вирішуємо, що ми робимо далі. Чи ми піднімаємо тарифи на перевезення, чи ми обмежуємо кількість пільговиків, які їздять безкоштовно, чи ми зменшуємо соціальні маршрути. Разом в середу приймемо рішення, виходячи з цього будемо думати як далі працювати, щоб забезпечити нормальне повноцінний рух в місті Тернополі, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Відтак, принаймі до 7 травня, система перевезень в Тернополі не змінюватиметься, пільговики їздитимуть як і раніше.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here