додому Новини Пластунські родини традиційно зібрала “Різдвяна свічечка”

Пластунські родини традиційно зібрала “Різдвяна свічечка”

1739

Пластунські родини традиційно зібрала “Різдвяна свічечка”. Таке свято організація ПЛАСТ проводить вже понад десяток років – колядуючи, показуючи вертепи та водячи Маланку.

Різдвяна свічечка – це традиційне свято, яке велика пластова родина відзначає вже понад десяток років. Разом відсвяткувати світлу мить народження Христа пластуни сходяться цілими родинами.

– Різдвяна свічечка – це є наша сімейна пластова традиція, бо відколи ми в ПЛАСТі, ми завжди 9 січня збираємося всіма пластунами, щоб вісвяткувати різдвяні свята. А так як я сама пластунка, і діти пластуни, тому це для нас є свято, традиція, – розповідає пластунка Наталія Зелінка.

Родина Зелінок грає пластову родину – господаря, господиню та їх діток. Вони переймають вифлеємський вогонь від пластунів і радіють колядникам.

Традиційно від пластового вогню запалюють три свічки. Першу – “за всіх тих, які відійшли від нас та загинули за кращу долю України”. Другу – “за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу”. Третю – “за всіх пластунів і пластунок світу”. Під час “Різдвяної свічечки” курені ПЛАСТу демонструють вертепи.

– 58-й курінь дівочий – він завжди робить дівочий вертеп, більше до сучасного. Там негативні персонажі завжди дуже смішні. Буде вертеп суто хлоп’ячий від 29 куреня. Буде Маланка від хлопців, – каже організатор “Різдвяної свічечки” пластунка Оксана Семенець.

Один із вертепів – запрошений – від Молодіжного націоналістичного конгресу.

– Такий нетрадиційний, замість Ірода – Сталін.

Вертепи змагаються за звання кращого. Є на “Різдвяній свічечці” і номінації найкращий актор, актриса і костюм. А під час антракту – ярмарок та конкурс їжі. Тут пампухи, кутя, узвар і вареники. Люди можуть скуштувати їх та проголосувати за страву, яка сподобалась.