додому суспільство Півтисячі інвалідів цього року працевлаштували на Тернопільщині

Півтисячі інвалідів цього року працевлаштували на Тернопільщині

335

Півтисячі інвалідів цього року працевлаштували  на Тернопільщині. На обліку в обласного центру зайнятості залишається ще понад 300. Загалом в області близько 60 тисяч людей з обмеженими можливостями. Про проблеми при працевлаштуванні інвалідів сьогодні говорили на засіданні Тернопільського прес-клубу.

Михайло Костів, голова Тернопільської обласної організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України": "Отримавши інвалідність, людина отримує соціальну допомогу. Розмір соціальної допомоги в середньому складає – 900 гривень. Чи може людина, отримавши 900 гривень, відчути,що вона живе повноцінно. Звичайно, що ні".

Роботодавці  зазвичай пропонують інвалідам робочі місця, які не потребують ніякої кваліфікації або з низьким рівнем заробітної плати, кажуть в Тернопільському центрі зайнятості, проте є на Тернопільщині й підприємства, які створюють належні умови для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Мар'яна Гребеняк, старший менеджер з персоналу одного з підприємств Тернополя: "Для осіб з інвалідністю створено спеціальні сидячі робочі місця. Це місця безпосередньо на підприємстві, тобто така людина нічим не відрізняється від інших працівників , вона отримує на таких самих правах зарплату".

Держава заохочує підприємців, які беруть на роботу інвалідів. Однією з новацій є компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'зкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні за направленям центрів зайнятості безробітних на новостворені робочі місця. Таким чином на Тернопільщині знайшли роботу шестеро безробітних інвалідів.

Валентина Нікуліна, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості: "Також новою законодавчою новацією є видача ваучерів для здобуття освіти особам, які мають більше 45 років і понад 15 років трудового стажу. Можливість навчатися мають і зайняті і незайняті особи. Вони самі визначають навчальний заклад, де хочуть здобути освіту. І вже в цьому році 5 осіб з інвалідністю скористалися такою послугою".

Аби отримати всю необхідну інформацію, щодо працевлаштування, людей з обмеженими фізичними можливостями просять звертатися в Тернопільський обласний центр зайнятості.