додому Новини Півтора десятка дівчат у літніх сукнях пройшлись вулицями Тернополя

Півтора десятка дівчат у літніх сукнях пройшлись вулицями Тернополя

406

vlcsnap-2014-11-17-16h26m59s136Зігріті любов’ю до України. Півтора десятка дівчат у літніх сукнях пройшлись у минулі вихідні вулицями Тернополя. Таким чином збирали гроші для українських військових, які нині воюють на Сході країни. Акцію проводять не вперше, проте цього разу вона була наймасштабнішою. Попри кілька градусів тепла, учасниці запевняли, їм не холодно.

Поки тернополяни вибирають між осіннім і зимовим одягом, вони вийшли на вулиці міста у літніх сукнях. Надворі – кілька градусів тепла. Так намагаються нагадати про тих, кому ще холодніше, про українських військових на фронті.

– Ми звикли до того, що війна, трохи заснули, ми почали байдуже дивитися новини. Цього не повинно бути. Коли гинуть хлопці і ми розуміємо, що робиться зараз в Щасті, Попасній, під Дебальцево, ми не маємо права просто сидіти вдома, лузати насіння і чекати, чим це все закінчиться. Чим більше людей займуть активну позицію, тим ближче буде перемога, – розказує волонтер, представник штабу самооборони Лілія Мусіхіна.

Після оголошення перемир’я, кажуть організатори акції, гроші на рахунки для допомоги солдатам перестали надходити взагалі. Проте потреб у хлопців не поменшало. Навпаки, досі багато з них залишаються без теплого одягу. Шити його, до того ж недорого, можна у Тернополі, кажуть дівчата.

– Нам потрібно на один бушлат 300 грн… Якщо ми будемо замовляти з комбінезоном, то 650 грн, але воно того варте… За напівшерстяний ватін і водовідштовхуюче напилення це зовсім недорого, – каже Ліля Мусіхіна.


Перехожих такі образи часом дивували, хтось співчував і пропонував допомогу. Назбирати вдалось майже 14 тисяч гривень. Це 46 бушлатів або 21 комплект (бушлат+комбінезон). Акцію підтримали і в районах. Організатори сподіваються, що зможуть достукатись до сердець, адже стукають власними серцями.

– Щось гріє отут. Я не можу це пояснити, але мені напевне тепліше, ніж вам всім. Напевне це любов до людей, до України. Дівчата всі це говорять, що коли ми виходимо на вулицю, нам справді не холодно, – каже волонтер.