додому здоров'я Пілотний проект щодо регулювання цін на ліки для гіпертоніків може стати постійною...

Пілотний проект щодо регулювання цін на ліки для гіпертоніків може стати постійною програмою

623

vlcsnap-2014-10-30-16h31m02s116Пілотний проект Міністерства охорони здоров’я щодо регулювання цін на ліки для гіпертоніків з наступного року може стати постійною програмою. За два роки він себе виправдав, кажуть медики. Завдяки компенсації державою частини вартості таких медикаментів лікування гіпертонічної хвороби стало значно доступнішим для людей, а тому в Україні суттєво скоротилась кількість інсультів та викликів швидкої через гіпертонічний криз.

Гіпертонічною хворобою в Україні хворіють 10 мільйонів людей. Це менше, ніж 12 мільйонів торік, але серед дорослих, що таке підвищений артеріальний тиск не з чуток знає чи не кожен третій, кажуть медики. Застерігають: захворювання підступне і небезпечне, попри це, кажуть, лікуватись хочуть далеко не всі. Наводять статистику: у містах ліки від гіпертонії регулярно приймає лише кожен сьомий пацієнт, в селах взагалі лише кожен дванадцятий, в той час, як в Європі – кожен третій. Хтось не хоче, а хтось і не може. Щоб зробити ліки доступнішими для пацієнтів у 2012-му році в Україні запровадили пілотний проект, згідно з яким держава частково або повністю компенсує вартість таких препаратів.

– В цей проект були включені 3 групи препаратів. В першій групі відшкодування йшло на рівні 90% від вартості препарату, в 2-й – 60% і третя група – це препарати, які не відшкодовувалися, але ціна на них торік була зменшена на 15-20%, – розповідає головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Терапія” Василь Нетяженко.


З наступного року пілотний проект може стати повноцінною програмою, кажуть чиновники, адже він себе виправдав. Своїм правом на здешевлені ліки від гіпертонії досі користуються не всі. Проте завдяки наполегливості лікарів і свідомості українців цьогоріч вдалося уникнути семи тисяч інсультів, поменшало викликів швидкої допомоги до хворих з гіпертонічними кризами. Тому чиновники вже піклуються про гроші для продовження програми на наступний рік і розробляють нові пропозиції.

– Якщо буде фіксована сума витрат, тоді пацієнт приходить і дивиться: цей препарат припадає, він нічого не платить, а цей препарат він дуже полюбляє, або лікар йому радить, тоді нема проблем. Препарат коштує 150 грн, вам держава заплатить 40, а 110 ви повинні заплатити зі своєї кишені… Ті багаті умовно, бо в нашій державі практично нема багатих, але ті, що лікуються за свої гроші, до лікарів не будуть приходити за рецептом. І добре. 15% – нічого страшного. Нас цікавить група соціально незахищених, – каже Василь Нетяженко.

Медики закликають гіпертоніків не сумніватись і не лінитись, а звертатись за рецептами до лікарів. Якщо вам відмовили продавати ліків за умовами проекту, просять звертатись за номером гарячої лінії: (0352) 25-48-76.