додому Новини Пільга чи субсидія? Держава дала право вибрати, якою знижкою скористатись

Пільга чи субсидія? Держава дала право вибрати, якою знижкою скористатись

2685

Пільга чи субсидія? Держава дала право українцям вибирати, якою саме знижкою на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний та неопалювальний період їм користуватися. В департаменті соцзахисту населення Тернопільської облдержадміністрації кажуть: зараз в області є більше 90 тисяч субсидіантів і 250 тисяч пільговиків. 

Зазвичай на літній період чимало сімей відмовляються від субсидій, бо їм у цей час вигідніше користуватися пільгами. Коли ж розпочинається опалювальний сезон, знову переходять на субсидії, кажуть в обласному Департаменті соціального захисту населення.

Та це досить індивідуально, бо і розмір пільги відрізняється, і кожну сім’ю, залежно від її складу, доходів в управліннях соцзахисту розглядають окремо. Тому, аби розібратися, коли вигідніше пільга, а коли субсидія, варто звернутися в місцеві управління соцзахисту.

– Зазвичай практика показує, якщо в сім’ї є один пільговик, то звичайно краще звернутися за субсидією. Якщо, наприклад, пільга поширюється на чоловіка, дружину і на їх неповнолітніх дітей, то звичайно, вигідніше буде оформити пільгу, – розповідає директор Департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа та яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить .

– Це ветерани війни, багатодітні сім’ї, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, реабілітовані громадяни, діти війни, але в кожного є свій відсоток пільг. В когось 50, в когось 75, в когось 100 пільг, – каже Вадим Бярський.

Найбільшу 100-відсоткову пільгу отримують особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також ті, хто отримав інвалідність на війні.