додому Новини Пільгові категорії дітей у тернопільських школах харчуються безкоштовно

Пільгові категорії дітей у тернопільських школах харчуються безкоштовно

1276

Безкоштовне харчування дітей пільгових категорій у Тернополі здійснюється з 1 по 11 клас за кошти місцевого бюджету. Відмінністю минулого року є збільшення цін. Для пільгових категорій: учнів перших – четвертих класів – 10 гривень, п’ятих – одинадцятих – 11. Решта школярів харчується за встановленою батьківською платою, суму якої збільшили на 2 гривні. Цьогоріч до пільговиків долучились і діти батьки яких воюють в АТО.

Олександра Володимирівна кухарем у школі працює понад 40 років. Каже, за перерву годує дві сотні дітей. Меню придумує з помічниками, щодня щось нове. Найбільше школярі люблять вареники і свіжоспечені булочки.

– На сніданок вареники з картоплею з маслом. Пити там, чи кампот чи напиток чайно-яблучний і апельсини даєм. Скільки там вже виходить грам 30-40, як там вже виходить, вкладаємося в ту ціну. На даний час ще до 40 грам виходить. На другий день виходить котлета з гречкою, чай, хліб і знову салат там з бурячка, з капусти, вже як який. В середу даємо сирники і кава з молоком, – розповідає кухар у школі Олександра.

– 27 дітей малозабезпечених, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей сиріт. 23 дітей учасників АТО і 16 дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб. Що входить у їхнє харчування? Харчування є збалансоване, різноманітне і перше, і друге, і салат. Тобто там є і супи, і гречана каша, і макарони – все є, – додає  соціальний педагог Тетяна Лещишин.

18 січня 2016 року уряд України скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів. Проте у постанові зазначено “Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів з місцевих бюджетів.” У міськраді Тернополя кажуть, на харчування виділяють понад 700 тисяч гривень, але категорія соціально незахищених дітей, дітей, чиї батьки стали учасниками АТО, збільшується з кожним днем.

– Зважаючи на ту ситуацію економічну нестабільну в нашій державі, відповідно ті категорії є і в нашому місті Тернополі. Кількість їх збільшується, тому і, відповідно, сума буде збільшуватися. Але є розуміння міської влади, власне. Збільшена вартість і вже якщо до сьогоднішнього дня вони на ту суму харчувалися – 8 гривень. На ту суму давали їм друге і салат, то ще буде додана перша страва. Це буде, скажімо повноцінний чи неповноцінний, але обід, – каже начальник управіння освіти та науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.