додому Новини Підтримка 24/7: як тернопільська волонтерка Ольга Коновал допомагає нашим військовим

Підтримка 24/7: як тернопільська волонтерка Ольга Коновал допомагає нашим військовим

496

Шлях військового волонтерства у тернополянки Ольги Коновал розпочався ще у 2022 році. Тоді повномасштабна війна застала її в Києві. Дівчина разом з іншими допомагала тим, хто захищає Україну. Спочатку робила це в тилу, а згодом вперше поїхала на фронт.

“Все почалося з такого жарту, що кожен волонтер має бути на фронті, щоб зрозуміти як це. Наш загиблий Тарас Химера, я коли в 5 ранку сіла в машину, їхала невідомо куди, він такий був дуже строгий. І каже: ти до нас на довго чи на екскурсію? Я кажу, що на чотири дні на екскурсію. В результаті вже два з половиною роки я там”, – розповідає Ольга Коновал. 

Волонтерство в тилу та на передовій – це кардинально різні речі, каже Оля. Останнє потребує швидкого реагування на термінові запити від бійців. Їх закривають з допомогою небайдужих людей. Та досить часто це зробити непросто. В таких випадках волонтери допомагають іншим волонтерам, а захисники щось купують самостійно.

Задля більшої залученості людей та вияву вдячності іншим за щоденну підтримку, Оля Коновал запустила авторську колекцію прикрас з бойових гільз. Це унікальний продукт, каже волонтерка, основною місією якого є перемога. Їх вона обмінюює за донати, які пізніше використовують в екстрених ситуаціях для бійців.

“Збір на ремонт авто важко йде, збір на паливо важко йде. Люди часто не розуміють, чому ми маємо заправляти автомобілі. Часто задають питання, чому держава не заправляє. Я можу розказати довгу історію чому, але факт є, що деколи нам треба при переїздах заправити швидко свої автомобілі. В мене є такий свій резерв в роті за який ми можемо швидко заправити. Хлопці витрачають часто свої кошти, дуже багато і ми про це завжди говоримо. І якщо завжди щось купують я скидаю ці платіжки”, – додає волонтерка. 

Один з найбільших та найважливіших запитів на війні – це дрони, розповідає волонтерка. Її чоловік, загиблий Герой Сергій Коновал мріяв про виробництво цих літальних апаратів та завжди говорив, що цю битву можна виграти лише з їх допомогою. Цей процес вони ще встигли організувати разом та зараз до виготовлення FPV-дронів долучилися друзі, знайомі Сергія та інші небайдужі. Роблять це для того, аби помститися за загибель побратима. Безпілотники назвали позивним бійця — “Норд”.

Оля Коновал називає себе медіатором між цивільним та військовим життям, які вона об’єднує. Дівчина знає про що у мирному Тернополі говорити за кавою чи десь на передовій. Оскільки волонтерство – це її життя, робота та хобі.

Ольга переконана, що головним обов’язком кожного з нас має бути допомога нашим захисникам. А ще – знання та підготовка до різних сценаріїв війни. Станьте прикладом для інших і разом з тим, не забувайте про волонтерів, якщо є можливість подякувати їм – неодмінно зробіть це.

Відповідальна за дистрибуцію матеріалів: Ірина Запотічна