додому суспільство Підсумки першого циклу новорічно-різдвяних свят підбивають рятувальники, міліціонери та лікарі

Підсумки першого циклу новорічно-різдвяних свят підбивають рятувальники, міліціонери та лікарі

636

Перший цикл новорічно-різдвяних свят позаду. Їх підсумки підбивають рятувальники, міліціонери та лікарі. Усі ці служби, допоки ми відпочивали, активно працювали. Для медиків період свят і застіль – жнива. В окремі дні кількість викликів швидкої допомоги за добу у нашому місті сягала двох сотень. Тернополян найчастіше турбували серце, імунітет і звичайно ж, шлунок.

Свята святами, але й роки не ті, і здоров'я не вічне, тому тернополянин Іван Козак себе береже.

Іван Козак, тернополянин: "Я в їжі обережний. Стараюся менше алкоголю, менше жирного… Щоб потім не викликати швидку. Хоч вона тут мені недалеко".

Та навіть без Івана Володимировича медикам швидкої допомоги Тернополя роботи на свята вистачало. Поки міщани відпочивали за святковими столами, лікарі рятували їх здоров'я.

У святкові дні тернополян обслуговує більше півтора десятка швидких. Загалом же на роботу лише у міському центрі екстреної медичної допомоги щодоби виходить сотня людей. Цьогорічна зима поки снігом не потішила, тому перешкод для проїзду карет немає, але викликів не бракує. 80 за ніч, як це було в ніч перед Різдвом, – норма, кажуть медики. Надолужив день.

Лілія Лехута, диспетчер: "День, казали, я не працювала, але казали, що був важкий, понад 120 викликів було. Це важко. На одну бригаду навантаження 10 викликів. Досить важко встигнути за 12 годин".

Ганна Мончак, заступник директора Тернопільського центру екстреної медичної допомоги з медичної частини: "Найбільша кількість викликів була 5 січня, 205. А от 7, на саме Різдво, 147 викликів за добу по Тернопільській станції".

Головні причини викликів – серцево-судинні захворювання, травми, вірусні інфекції і звичайно ж, захворювання кишково-шлункового тракту. Не обійшлося без трагедії, яка сталась 2 січня.

Ганна Мончак, заступник директора Центру екстреної медичної допомоги з медичної частини: "Бригада екстеної медичної допомоги Тернополя виїжджала в мікрорайон Пронятин, де констатували отруєння природним газом. В двох молодих осіб констатована біологічна смерть, а двох осіб госпіталізовано в Університетську лікарню".

Медики закликають не легковажити здоров'ям, не зволікати, але й не зловживати викликами швидкої.

Лілія Лехута, диспетчер: "Жартують дуже часто. Діти переважно бояться, а жартують дорослі. Всякі бувають випадки. і пожартувати, бригаду викликати, чи просто подзвонити, погратися. Можуть і нахамити, образити, але це наша робота".

Медичну консультацію можна отримати за номером телефону 51-48-51. Проте свята тривають, тому варто дослухатись не лише порад медиків, а й здорового глузду.

Іван Козак, тернополянин: "Все в норму. Трошки алкоголю, трошки "Олів'є", трошки шиночки, бульйончику і нічого не буде боліти".