додому Новини Підприємець із Тернопільщини завдав державі збитків більш, ніж на 26 мільйонів гривень

Підприємець із Тернопільщини завдав державі збитків більш, ніж на 26 мільйонів гривень

703

vlcsnap-2016-03-17-14h43m05s940Більш як на 26 мільйонів гривень збитків завдав державі підприємець із Тернопільщини. Так стверджують у Головному управлінні Державної фіскальної служби в Тернопільській області. Підприємець уникнув сплати акцизного податку при ввезені в Україну майже 70 тонн тютюнової сировини. Порушення виявили в рамках загальнодержавних операцій “Акциз” та “Рубіж”-2016. Розпочато кримінальне провадження.

– Одним з підприємств нашої області в січні цього року імпортовано з Пакистану близько 70 тисяч тютюнової сировини. Згідно із нормами Податкового кодексу України, при імпорті необхідно нарахувати та сплатити до бюджету акцизний податок за ставкою майже 400 гривень за один кілограм. Тобто, загальна сума сплаченого акцизного податку повинна була б становити 26,7 мільйона гривень, – розповідає  перший заступник начальника ГУ ДФС в Тернопільській області Віталій Дума.

Податковим кодексом передбачено випадки, коли імпортери не оподатковуються підакцизним податком. Для цього підприємець, який ввозить тютюнову сировину, повинен використовувати її у власній діяльності та виробляти із неї кінцевий продукт. На підприємстві із Тернопільщини такою пільгою скористалися, задекларувавши своїм видом діяльності виробництво цигарок, хоч насправді лише перепродували сировину, переконують податківці.

– Ліцензії на право виробництва тютюнових виробів, як цього вимагає закон, не отримали. До відома – вартість ліцензії на рік становить 780 гривень. Більше того, вони не звертались до органів Державної фіскальної служби із заявою про її отримання, оскільки розуміли, що отримати її не зможуть у зв’язку з відсутністю технологічних можливостей для здійснення задекларованої діяльності, як цього вимагає закон, – говорить Віталій Дума.

Розпочато кримінальне провадження за статтею про умисне відхилення від сплати податків у особливо великих розмірах. На ввезену тютюнову сировину суд наклав арешт. Триває досудове розслідування. Підприємцеві загрожує штраф від 250 до 420 тисяч гривень, позбавлення права обіймати певні посади і займатися підприємницькою діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.

– В рамках тих операцій, які я вже назвав, це Акциз-2016 і Рубіж-2016 нами вже вилучено підакцизних товарів з незаконного обігу на загальну суму близько 6 мільйонів гривень, завершено розслідування та скеровано до суду три кримінальних провадження стосовно чотирьох осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих підакцизних товарів, – каже Віталій Дума.