додому надзвичайне Підпільний цех з виготовлення спирту виявили міліціонери у Скалаті Підволочиського району

Підпільний цех з виготовлення спирту виявили міліціонери у Скалаті Підволочиського району

289

Спецоперацію провели у минулі вихідні. Про її успіх та інші добрі справи міліціонерів області розповів журналістам начальник управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Тернопільській області полковник Дмитро Любченко.

Кілька років та кілька людей виготовляли спирт. Аби не платити податки, робили це таємно. Щодня на підпільному підприємстві з"являлось понад сто літрів спирту. Аби виробничий цикл був завершений, зі свого спирту готували фальсифіковану горілку відомих торгових марок. Продавали її у магазинах трьох сіл Підволочиського району. За свій товар просили на двадцять відсотків менше, ніж коштує пляшка легальної горілки. Тепер слідство з"ясовує, хто і на скільки за час роботи підпільного цеху завдав збитків державному бюджету. А ще експертиза перевіряє, чи була фальсифікована горілка безпечною для здоров"я людей.

Дмитро Любченко, начальник управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВСУ в Тернопільській обл.: "Все це відбувалось в антисанітарних умовах. Мишачий послід. Колотили горілку в антисанітарному стані, а потім реалізовували через сільські магазини споживачу".

Більше розповідати про операцію у Підволочиському районі, полковник Любченко не може, інтереси слідства. Проте озвучив результати роботи відділу у сфері захисту бюджетних грошей області.

Дмитро Любченко, начальник управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВСУ в Тернопільській обл.: "Нами відпрацьовано використання бюджетних коштів одним із головних їх розпорядників управлінням капітального будівництва Тернопільської ОДА. Як результат до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено повідомлення про факти зловживання коштами державного бюджету, виділеними на реконструкцію геріатричного відділення територіального центру соціального облслуговевання в селі Великі Дедеркали. Реконструкції будівель комунального закладу КЗ Тернопільської міської ради Тернопільський перинатальний центр матері та дитини. А також будівництво ЗОШ в селі Соколів Теребовлянського району. Та будівництво житлового будинку в Почаєві. Загальна сума бюджетних коштів, які намагались вивести в тінь, становить понад 1 мільйон 200 тисяч гривень".

Загалом за міліцейською статистикою управління державної служби боротьби з економічною злочинністю Тернопільської області за результатами роботи посідає п"яте місце серед 27 регіонів України.