додому Головні Підняти тариф на проїзд у тролейбусах до 6 гривень хоче “Тернопільелектротранс”

Підняти тариф на проїзд у тролейбусах до 6 гривень хоче “Тернопільелектротранс”

1220

Підняти тариф на проїзд у тролейбусах просить комунальне підприємство “Тернопільелектротранс”. Там провели розрахунки, згідно з якими мінімальна ціна проїзду повинна становити 6 гривень. Таке здорожчання необхідне для виживання підприємства, запевняє його директор, адже при теперішньому тарифі не вистачає грошей заплатити за електроенергію та роботу працівників. Підприємство поволі починає обростати боргами. Чи піднімати та на скільки ціну проїзду в тролейбусах міста вирішуватиме виконавчий комітет міської ради.

Суттєве подорожчання електроенергії, вартості палива і розхідних матеріалів та збільшення розміру мінімальної заробітньої плати – такі основі причини того, що зараз комунальне підприємство “Тернопільелектротранс” постало на межі виживання. Востаннє тариф на проїзд піднімали на початку минулого року, та вже тоді він був заниженим. Зараз, навіть виконуючи план робіт та отримуючи дофінансування з міського бюджету, підприємству доводиться скрутно.

– Підприємство в межах нашого плану виконало весь пробіг. В межах нашого плану відповідності до пробігу зібрана кількість платного пасажира. Не стоїть питання, що хтось десь щось не робить. Місто заплатило нам за пільговика стільки, скільки ми його перевезли. Але цих грошей не хватає на те, щоб ми утримувались. Один висновок: не та ціна, – розповідає директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

Тож, аби не допустити в місті транспортного колапсу та не залишити працівників без зарплатні і роботи, підприємство звернулось до міського голови з проханням підняти ціну проїзду у електротранспорті міста. Мінімум 6 гривень за поїздку – таку бажану суму озвучують у “Тернопільелектротрансі”, називаючи цей тариф тарифом виживання для компанії. Адже навіть у режимі жорсткої економії до кінця року тут не вистачає 20 мільйонів гривень.

– Ми не говоримо про те, що в цих цифрах, які ми пропонуємо, є закладена інвестиційна складова чи ще щось. Жодної копійки інвестиційної складової там немає, це є питання утримання наших працівників, питання утримання підприємства і своєчасного оплати за енергоносії, – каже Андрій Мастюх.

Чи піднімати вартість проїзду в електротранспорті міста, і якщо так, то на скільки, вирішуватиме виконавчий комітет Тернопільської міської ради. Поки ж тернополяни до звістки про ймовірне подорожчання ставляться без особливого захвату.

Засідання виконавчого комітету міськради, де мають розглядати питання підняття тарифу на проїзд у тролейбусах, повинно відбутись на наступному тижні. Поки ж у “Тернопільелектротрансі” думають і про те, як підготуватись до зими, адже грошей немає і на закупівлю для рогатих коліс. І про рік, що наближається, адже електрика знову дорожчатиме.