додому Новини Під час Великодніх свят слід пам’ятати про екологію: коротка інструкція

Під час Великодніх свят слід пам’ятати про екологію: коротка інструкція

1126

Уже зовсім скоро більшість українців святкуватимуть Великдень. Напередодні свята сім’я збирається разом, фарбує крашанки, пече паски та їдять смаколики. Але у цей період варто пам’ятати і про природу.

Тож у державній екологічній інспекції Тернопільської області нагадали про основні правила свята, яких варто дотримуватися, щоб не нашкодити природі.

Перше – крашанки. Якщо шкарлупа самих яєць є органікою і має всі шанси перетворитися на добриво, цього зовсім не можна сказати про термоплівки для яєць, які останнім часом популярні на Великдень. Тому згадаймо, як прикрашали яйця наші бабусі, які використовували для крашанок тільки природні барвники — лушпиння цибулі, березового листя, соки овочів.

Друге – це паски віддавайте краще перевагу паскам, які продаються без пластикової упаковки. Якщо готуєте святковий хліб самостійно, уникайте яскравої цукрової посипки в поліетиленових пакетиках.

Ну і четверте, це – поминальні дні. Відмовтеся від пластикових квітів для прикрашання могил. Як екоальтернативу, обирайте багаторічні живі квіти. Вони мають набагато красивіший вигляд та з часом не розкладатимуться на мікропластик.