додому суспільство Під час Дня відкритих дверей в Тернопільській ОДА з’ясувалось, що мітингувальники роботі...

Під час Дня відкритих дверей в Тернопільській ОДА з’ясувалось, що мітингувальники роботі чиновників не заважають

459

Чиновникам Тернопільської облдержадміністрації мітингувальники працювати не заважають. Це під час дня відкритих дверей в адмінбудівлі говорила більшість працівників ОДА, яких вдалося застати на місці членам штабу національного спротиву. Тернопільські активісти ходили в кабінети чиновників, перевіряли їх наявність на робочих місцях та запитували чи не заважають.

Сьогодні в Тернопільській облдержадміністрації – день відкритих дверей. Члени штабу національного спротиву, народної ради заходили в кабінети чиновників і запитували чи заважають їм працювати мітингувальники.

-Від 23 січня Вам хтось перешкоджав в Вашій роботі?
-Ні!
-На роботу не пускали?
-Ні!
-Молитва Вам заважає, яку люди на 5 поверсі проводять?
-Та ні!

У семи кабінетах  на сьомому поверсі, аби поспілкуватися з громадою, чиновники двері так і не відчинили, хоча в кількох з них працівники були присутні.

– Колега їм зателефонував, вони слухавку взяли, почувши те, що ми хочемо з ними поспілкуватися, вони слухавку кинули, тобто вони не хочуть спілкуватися з громадою, а відтак вони не ведуть публічну діяльність. А це вже порушення закону про місцеві державні адміністрації, – розповідає член Тернопільського штабу національного спротиву Віктор Мартинюк.

Деякі кабінети були відчинені, проте чиновників там не було. Дехто з працівників адміністрації візиту мітингувальників був не дуже радий:

– Тут ж люди, куди Ви побігли? Є начальство, то йдіть до начальства, я тут при чому? Ви працюєте тут чи ні? Чого боятися народу? Ганьба, ганьба жінко Вам ганьба.

Кабінет ж очільника області зачинений з 23 січня. Відтоді пані Надія разом з іншими активістами під кабінетом чекає на Валентина Хоптяна. 9 лютого жінка в стінах ОДА відсвяткувала День народження, проте голову обласної адміністрації так і не дочекалася.

– Тут з районів приїжджають люди, кажуть, що вже по 19 раз записувалися на прийом, прийом постійно переносять, він ніколи не приймав людей, – скаржиться тернополянка пані Надія.

Аби зрозуміти, чому багато кабінетів в адміністрації зачинені і що відбувається з чиновниками, які в них мають працювати,  члени штабу національного спротиву надіслали інформаційний запит на ім'я очільника області Валентина Хоптяна. В запиті попросили надати копію табелювань та обліку використання робочого часу працівників ОДА. Проте відповіді так і не отримали. В штабі національного спротиву заявили, що це порушення закону про доступ до публічної інформації і планують подавати до прокуратури відповідну скаргу. Марія Чашка повідомила: на працівників облдержадміністрації тиснуть очільники департаментів.

– Від працівників департаменту агропромислового розвитку, що на них чиниться великий тиск, зараз їх під примусом вимагають писати заяви про те, що вони заперечуюють що була подана інформація про табелювання їх робочого часу, багато працівників кажуть, що вони вже просто не витримують того тиску, який чинить безпосередньо їх керівник Хома. Тому це ми будемо також в правовому полі їх захищати, – розповідає член Тернопільського штабу національного спротиву Марія Чашка.

Тим часом про психологічний тиск на нього з боку мітингувальників заявляє начальник департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Руслан Мостовий:

– Ставляться ультиматуми, пишіть заяву, пишіть то, то створюється на мене психологічний тиск. Я як людина, найнята державою на державну службу, як на мене це психологічний тиск.

Володимир Стаюра, голова Тернопільського штабу національного спротиву, на це відповів:

– Люди вільно працюють, начальник департаменту охорони здоров'я жаліється, що на нього робиться моральний тиск. Всі інші люди, які працюють в департаменті, кажуть, що вільно попадали на роботу, що це приміщення працює в звичному режимі.

Отриману сьогодні під час відкритих дверей інформацію Тернопільський штаб національного спротиву планує використати під час подання апеляції на рішення Тернопільського міськрайонного суду, що зобов'язало людей, які не працюють в Тернопільській ОДА, звільнити приміщення адмінбудівлі.