додому політика Петро Порошенко говорив із Послом Великобританії про російську агресію

Петро Порошенко говорив із Послом Великобританії про російську агресію

601

Про агресію Росії щодо України, а також право для українців безвізового в’їзду на територію Великобританії йшлося під час зустрічі Петра Порошенка з Прем’єр-міністром Великобританії Девідом Камероном і міністром закордонних справ Вільямом Хейгом. Петро Порошенко подякував керівництву Великобританії за чітку і тверду позицію щодо захисту суверенітету і цілісності України, а також за солідарність з українським народом. Під час зустрічі сторони торкнулися питання створення нової Угоди безпеки України.

– Ми обговорили питання нової редакції або точніше нової угоди, яка буде забезпечувати українську безпеку країнами гарантами. Я не виключаю, що незабаром почнуться напрацювання нового формату цього документа. Оскільки Будапештський меморандум продемонстрував свою неефективність. Ми говорили про те, що Британія візьме велику участь в економічній допомозі Україні, як в форматі Міжнародного валютного фонду, в спільному європейському форматі, так і в двосторонній основі, – розповідає народний депутат України, співголова Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС Петро Порошенко.

На зустрічі з Прем’єр-міністром Великобританії Девідом Камероном і міністром закордонних справ Вільямом Хейгом, Петро Порошенко говорив і про спрощення візового режиму між Україною і Великобританією.

– Ми домовилися про те, що перші кроки зробимо в двох напрямках: перше – різке зниження, а може й скасування плати, яку бере Британський уряд за візи, які вони видають українцям, друге –  підготовка угоди про спрощення візового режиму, де значна частина українців буде довгострокові безкоштовні візи за спрощеною процедурою. Третє – ми зможемо розпочати переговори про те, щоб українці користувалися правила безвізового в'їзду на територію Великобританії, – каже Петро Порошенко.