додому суспільство Перших 17 хлопців цьогорічного весняного призову урочисто провели до армії

Перших 17 хлопців цьогорічного весняного призову урочисто провели до армії

482

Комусь весна – повернення птахів із вирію, а комусь – проводи хлопців до армії. Сьогодні на строкову службу в українське військо з Тернопільщини урочисто відправили перших юнаків цьогорічного весняного призову. 17 хлопців нині відбули у Київ, де служитимуть у повітряних силах. Загалом Збройні сили України цієї весни чекають від нашої області 350 юнаків.

Поки що ці хлопці у звичному цивільному вбранні, прощаються з рідними та невміло виконують вперше почуті команди. Уже завтра вони опиняться у військовій частині, де із них протягом року виправлятимуть українських солдатів. У кожного свої причини йти до армії, про яку, кажуть, чули чимало, та це хвилювання перед майбутньою службою не зменшує.

Степан Гринькевич, призовник: "Йду, бо мені потрібно по роботі, там, де я зараз навчаюсь, мені потрібна армія. Буду ким? Можливо, міліціонером, якшо вийде, армія, ну не знаю, може трохи досвіду дасть".

Назар Теляга, призовник: "Розказували що всьо добре, на початку вчишся, вивчаєш статут, потім ти вже починаєш фізичну підготовку, ну.. Потім вже легше, можливо, буде, вже як на цей, на дємбєль будеш йти, а зараз, розказують, шо добре, щоб бути самим собою і всьо буде добре. А відчуття зараз – поки що мандраж, бо лишаю дім".

Хвилюються також близькі та рідні, які прийшли проводжати хлопців, і  сподіваються, що військо юнакам піде лише на користь.

Світлана та Леся, сестри призовника: "Ну серйозніший, більш мужній і всьо. Повернувся чоловіком".

Віталій, батько призовника: "Змужнілим, здоровим. Хай йде служе, хтось мусить служити. Будем чекали".

Перших 17 весняних призовників із Тернопільщини чекає служба в Києві у військовій частині повітряних сил. 11 квітня тринадцять тернопільских хлопців поїдуть у Кривий Ріг, де служитимуть у внутрішніх військах.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Не потрібно армію розглядати як те, що ви втрачаєте певний час на службу, в Збройних силах України – це не так. Насправді ви здобуваєте перевагу в житті, в свому дорослому житті".

Наталія Найчук, начальник управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської ОДА: "Шановні батьки, я розумію з відчуттям материнського серця, як вам сьогодні розлучатись на певний період з вашими дітьми. Я бажаю вам витримки, мудрості і терпіння обов'язково дочекатись їх живими і здоровими назад. Хлопці, тримайте гідно свою честь". 

До служби в армії призовники готові і фізично, і пихологічно, запевнять в обласному військкоматі. Загалом цієї весни з Тернопільщини відправлять всього 350 юнаків, що приблизно вдвічі менше, як зазвичай.

Андрій Миськів, заступник військового комісара Тернопільскої області: "Зараз стараються попасти всі, в нас проблем з хлопцями немає, проблем з набором немає, бажаючих служити забагато навіть, скажем так як є".

Остання весняна відправка призовників на строкову службу у Тернопільському обласному військкоматі запланована на 16 травня.