додому культура Перший відкритий конкурс піаністів “На Батьківщині Василя Барвінського” провели у Тернополі

Перший відкритий конкурс піаністів “На Батьківщині Василя Барвінського” провели у Тернополі

1589

Перший відкритий конкурс піанітів “На Батьківщині Василя Барвінського” провели у Тернополі. Проходив він три дні у Тернопільській обласній філармонії. Участь у ньому брали більше тридцяти учасників різного віку. Переможців нагородили відзнаками, дипломами та грошовими винагородами.

Вперше Обласний конкурс піаністів імені Василя Барвінського відбувся у 1993 році з ініціативи викладачів Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької. В пам’ять про уродженця Тернополя, піаніста, диригента, педагога та громадського діяча Василя Барвінського цього року вони вирішили відновити цей конкурс.

– Це перший відкритий конкурс піаністів на Батьківщині Василя Барвінського. Він приурочений 130-й річниці від Дня народження нашого земляка. Відомого педагога, композитора, публіциста, критика Василя Барвінського. Саме він є представником великої родини Барвінських, які внесли визначний вклад в розвиток української культури, мистецтва і, взагалі, України, – розповіла директор Тернопільського обласного державного музичного училища імені С. Крушельницької Лариса Римар.

Тридцять двоє учасників, різних віковх категорій, від дев’яти до дев’ятнадцяти років, взяли участь у конкурсі. Вони виконували класичні твори, обов’язковим із яких – Василя Барвінського.