Головна Новини Перший в Тернополі електромобіль презентували сьогодні

Перший в Тернополі електромобіль презентували сьогодні

678

vlcsnap-2015-07-20-18h14m46s254Перший в Тернополі  електромобіль презентували сьогодні в місті. Машину використовуватимуть для житлово-комунального господарства міста. Вартість такого авто – близько мільйона гривень, проте Тернопіль отримав його безкоштоdно від компанії, яка популяризує електромобілі в Україні.

Тернопіль став одним з трьох перших міст, де впроваджують пілотний проект із використання електромобілів, каже міський голова Сергій Надал. Перший електромобіль використовуватимуть для потреб житлово-комунального господарства Тернополя.

– Наголошую, це не гібрид, це машина, яка їде тільки за рахунок заряду електроенергії для того, щоб пропагувати, показати тернополянам приклад, що міськрада в цьому є першою. Ми просимо всіх долучатися до цього, бо за цим є майбутнє. Сьогодні вже США, Європа, цивілізований світ максимально переходять на електромобілі, бо, по-перше – це екологічно чисто, по-друге – це дешево. Зарядка такого автомобіля – 20 КВ, якщо перевести це у гривні, то це виходить в межах 10-ти гривень, тобто це півлітра бензину сьогодні так не коштує і він може відїздити на такому заряді – щонайменше сто кілометрів, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Вартість такого авто близько мільйона гривень, проте Тернопіль отримав його безкоштовно, без витрат з бюджету, а за рахунок компанії, яка популяризує електромобілі в Україні.

– Перше, з ким ми співпрацюємо, хто йде на розуміння на зустріч, тобто що міськради йдуть нам на зустріч ми їм, то це Київ, Львів і Тернопіль. Тернопіль теж прогресивне місто, яке розуміє, що треба розвивати цей напрямок, може і в нас розвинеться така індустрія, – говорить  заступник директора компанії, яка популяризує електромобілі в Україні Андрій Андрущак.

Електромобіль не тільки вигідний, а й чистий і безпечний транспорт. На Тернопільщині близько 80% від усіх викидів займають саме автомобільні, тобто від бензинових і дизельних двигунів. Відтак, запровадження такого виду транспорту є вагомим для покращення екології, каже Орест Сінгалевич.

– На сьогодні ми вже маємо декілька в області гібридів авто це використовують міліцейські підрозділи, це авто, які Україна виторгувала від Японії, це дуже мало. Дуже відрадно, що міськрада звертає увагу на ситуацію з атмосферним басейном, відповідно, і на здоров’я людей, – каже директор департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here