Головна суспільство Перший в Україні музей податкової служби відкрили у Тернополі

Перший в Україні музей податкової служби відкрили у Тернополі

429

Перший в Україні обласний тематичний музей податкової служби урочисто відкрили у приміщенні Головного управління Міндоходів у Тернопільській області. Відтепер про історію виникнення та розвитку податків із найдавніших часів до сьогодні, про формування податкової системи в Україні і на Тернопільщині зокрема можуть дізнатися майбутні фахівці.

Основні принципи оподатку­вання сформувалися ще за стародав­ніх часів. По­датки для платника — ознака не рабства, а волі. Так стверджував у своїй праці "Дослідження про природу і причину багат­ства народів" видатний шотланд­ський економіст і вчений XVIII ст. Адам Сміт. Йому належить спроба створити першу наукову теорію оподаткування. у XVIII ст. Європа вже мог­ла пишатися раціональною системою справ­ляння податків. Особливу роль відігравав акциз. У ХІХ столітті  головним об'єктом оподаткування став оборот – пере­хід цінностей від одного суб'єкта до іншого. ХХ століття світової історії оподаткування ознаменувався народженням ПДВ.

Обчислювальні прилади минулого, службова форма податківців, грошові знаки (царської Росії, Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Української Народної республіки, облігації Радянського Союзу, Бофони УПА і купони Незалежної України). У експозиції також документи та фотографії, роботи переможців конкурсу «Податки очима дітей», книга – пам'ятний реєстр ветеранів податкової служби області. Усе це необхідно було зібрати разом, каже ініціатор створення музею, перший керівник податкової служби області часів Незалежної України Богдан Кельнер.

Про свою роботу і роботу колег, а також загалом усієї служби, якій віддав більше ніж півстоліття, цей енергійний чоловік готовий розповідати годинами і з подробицями. Каже – усе заради пам'яті.

Богдан Кельнер, голова місцевого осередку ВГО"Асоціація ветеранів податкової служби": "Виникла така потреба, щоб це зафіксувати, щоб це було в пам'яті як наука для майбутній і наука для тих, щоб вшанувати, які працювали, які створювали податкову службу. І отой віршик, що я сам придумав: В роботі їм усе було до снаги, колег і вчителів в світлинах цих знайдуть, достойних пам'яті й поваги тих, що на зміну їм прийдуть".

Сьогоднішнє керівництво Головного управління Міндоходів в Тернопільській області ідею створення музею теж заради пам'яті підтримало одразу.

Олександр Вітрук, начальник Головного управління Міндоходів в Тернопільській обл: "Я особисто і колектив, який над цим працював, ми віднеслися з душею, з розумінням того, що ми повинні пам'ятати нашу історію. Без минулого нема майбутнього".

Відтепер у музеї планують проводити екскурсії доля учнів і студентів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here