Головна суспільство Перший у Східній Європі проект реконструкції системи теплопостачання реалізують у Тернополі

Перший у Східній Європі проект реконструкції системи теплопостачання реалізують у Тернополі

292

Перший у Східній Європі проект реконструкції системи теплопостачання реалізують у Тернополі. Угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку місто підпише вже до середини липня. На останній сесії міськради депутати прийняли необхідні для підписання рішення. Угода передбачає отримання містом 15 мільйонів євро на реалізацію інвестиційного проекту. 10 з них – кредит, ще 5 мільйонів євро Тернопіль отримає безкоштовно.

Гаряча вода цілодобово і якісне теплопостачання. Про це мріють тернополяни, які живуть без індивідуального опалення, до цього прагнуть чиновники. А невдовзі наміри почнуть втілювати. У цьому Тернополю допоможе Європейський банк реконструкції та розвитку. Про це місто домовилось ще у 2012-му. На останній сесії міськради депутати прийняли необхідні для підписання рішення, тому офіційну угоду підпишуть вже в першій половині липня. Проект реконструкції системи теплопостачання на замовлення банку розробили фахівці датської компанії. Він перший у Східній Європі, подібний розробляють Житомир і Львів. На його реалізацію Тернопіль отримає 15 мільйонів євро. 10 мільйонів з них – кредит на 15 років під максимум 5% річних, при цьому сплачувати його місто почне тільки через 3 роки. Ще 5 мільйонів – грант, який повертати не потрібно.

– В мікрорайоні "Сонячний" і частково "Східний" передбачається встановлення індивідуальних теплових пунктів біля кожного житлового будинку, які будуть в автоматичному режимі регулювати подачу гарячої води і тепла за тим принципом, як це було зроблено біля шкіл і садочків Тернополя. Це передбачає часткову заміну мереж теплопостачання, будівництво 6-мегаватної котельні на альтернативних видах палива для заміни і відмови від газу. І це передбачає також будівництво сонячних колекторів, а також реконструкція однієї з діючих котелень на масиві "Східний", – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Для мешканців "Східного" та "Сонячного" масивів це означає цілодобово гарячу воду та якісне тепло. Проект за деякий час окупиться, каже міський голова. Водночас за рахунок економії на цих мікрорайонах, може йти мова про цілодобове гаряче водопостачання решти міста, тому потреба у встановленні індивідуального опалення відпаде. Частину робіт планують провести до початку опалювального сезону, тобто до жовтня.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here