додому суспільство Перший тиждень квітня принесе на Тернопільщину дощі

Перший тиждень квітня принесе на Тернопільщину дощі

456

Перший тиждень квітня принесе на Тернопільщину дощі. Проте температура повітря поступово поверне мешканцям області віру у те, що надворі весна. Опади почнуться з середи, але через потепління снігопадів синоптики не чекають. Черговий циклон з Балкан принесе в область дощі з мокрим снігом.

Метеорологічна весна на Тернопільщині вже настала, кажуть синоптики. Бо середньодобова температура повітря нині – 2 градуси тепла. Про мороз нагадають лише найближчі ночі. Далі – потепліє.

– У найближчу ніч ми очікуємо, що трохи прояснить. Температурні показники опустяться до 2-7 градусів морозу. В подальшому на 6 діб очікується весняна температура. Нічна буде опускатися не нижче 3 градусів морозу, переважно в межах нуля, а денні досягнуть суттєвих значень до 4-9 градусів тепла, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру  Оксана Софінська.
 
При такій погоді сніг тане поступово. І хоч рівень води у річках підвищується, синоптики підтверджують – у найближчі дні загрози підтоплень в області не буде. Крім водойм, тала вода потрохи просочується у грунт, а частково випаровується. Проте черговий циклон з Балкан поповнить її запаси. Вже з середи, 3 квітня, в області почнуться дощі, в окремих районах сильні.
 
– Три п'ятниці ми маємо складні погодні умови. І прослідковується в найближчі дні подібного роду виходи циклонів, але все ж таки в нас домінують весняні процеси, тому ми очікуємо, якщо це будуть опади, то вони будуть у вигляді дощу. Можливо з мокрим снігом, але вже не такі снігопади, які ми спостерігали в останні три тижні, – каже Оксана Софінська.