Головна суспільство Перший Світовий Конґрес Українських Молодіжних організацій відбувся у Тернополі

Перший Світовий Конґрес Українських Молодіжних організацій відбувся у Тернополі

301

Минулого тижня у Львові працював Х Світовий конгрес українців. Присвячений конгрес пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років. Протягом триденної зустрічі понад 400 делегатів із 33-х країн світу підсумовували роботу, обговорювали актуальні для українського співтовариства питання та окреслили шлях діяльності на наступних 5 років. У той же час на Тернопільщині відбувався Форум української молоді діаспори "Тернопіль-2013". Саме у його рамках працював перший Світовий конгрес українських молодіжних організацій.

Мері, як і її батьки народилась у Вірменії. У їх родині вистачило однієї українки, аби за українськими традиціями жила вся сім'я.

Мері Тірацуян, голова української молодіжної організації "Українська молодь "Юність" (Вірменія): "В мене бабуся українка. Вона з Запоріжжя. І від бабусі до нас прийшло…  Вона розказувала дуже багато про Україну. Ми жили можна сказати, більше традиціями України. І з дитинства у мене вже любов до України була".

От тільки любити Україну в дитинстві доводилось на відстані. Мері відвідувала дитячий ансамбль "Дзвіночок", тепер очолює українську молодіжну організацію. В Єревані, каже, таких молодих людей, як вона – майже 30. Щоправда, українську знають далеко не всі.
 
Мері Тірацуян, голова української молодіжної організації "Українська молодь "Юність" (Вірменія): "Українську я вивчила, коли вже створила молодіжну організацію. Я розуміла, що звичайно треба розмовляти українською. Якщо є організація, треба вивчати, розмовляти, щоб краще пізнати історію і українську культуру".

Одна справа про Україну чути, інша – побачити на власні очі. Цим тепер можуть пишатися учасники Першого Світового Конґресу Українських Молодіжних організацій. Тернополяни ж радіють, що ця подія відбулась саме в нашому місті.

Степан Барна, член оргкомітету з проведення форуму молодіжних українських організацій світу: "Звичайно це неординарна подія для Тернопілля, оскільки тут зібралися представники більш як 20 країн світу. Всі вони представляють українські громадські організації, котрі живуть Україною, не залежно від того, чи народились в Україні, чи у місці свого постійногоперебування. Тут ви бачите і канадійці українського походження, і парагвайців, представників всіх без винятку континентів світу за винятком Африки".

Мирослав Гончак, голова Світового Конґресу Українських Молодіжних організацій: "Світовий Конґрес Українських Молодіжних організацій працював в рамках Світового Конґресу як молодіжна комісія. Але від цього Конґресу ми реєструємось як світова надбудова, яка об'єднує українські молодіжні організації у світі. Сьогодні ми маємо 35 офіційно зареєстрованих молодіжних організацій в світі. І кількість цих організацій збільшується кожного року".

Тернопіль, зізнаються учасники, виправдав сподівання. Найбільше тішить українська мова, яка у нас лунає всюди, навідміну від багатьох інших, нехай і українських, міст. Кажуть, із задоволенням повернулися б сюди знову.

Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої координаційної ради: "Я б хотів, що б було тернопільської молоді трохи більше. Для них важливо в цьому середовищі порваритися. Бо ми допомагаємо дітям з колишнього Радянського Союзу в Артек їхати, в "Молоду гвардію". Приїжджають, батьки кажуть, що не хочуть більше туди. Бо засталяють дітей вчити українську мову, а вони там не чують її. Тому вибір Тернополя також був невипадковим".

Напередодні Конґресу молодіжна діаспора відпочивала у таборі в Чорному лісі на Збаражчині. Завершує з'їзд  "ДіаспораФест".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here