додому духовність Перший доктор біблійного богослов’я України презентував свою книгу

Перший доктор біблійного богослов’я України презентував свою книгу

583

7 років невтомної праці, сотні годин у бібліотеках Риму, понад 50 сторінок опрацьованої бібліографії на європейських та латинській, грецькій і єврейській мовах, а в кінці – блискучий захист перед провідними професорами світу. Саме такий шлях пройшов перший доктор біблійного богослов’я в Україні о. Іван Січкарик перш ніж презентувати опубліковану докторську дисертацію 4 червня у приміщенні Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

Книга, яку священик представив українській аудиторії, отримала назву «Тіло, як центральний пункт навчання св. апостола Павла. Пошук екзегетичний та богословсько-біблійний». Власне це стало предметом багатолітніх досліджень о. Івана Січкарика під час навчання у Папському Григоріанькому університеті Рима (Італія). Захист праці відбувся 9 червня 2010 року, віддали книгу в друк у 2011 році і станом на сьогодні її можна придбати у провідних богословських бібліотеках світу.

Книга видана на італійській мові та налічує 508 сторінок. Отець Іван Січкарик, презентуючи її, розповів про ключові етапи написання. Зізнався, що було важко, однак додав, що «побачити багатство Божого Слова – це було щось неймовірне». Невдовзі розпочне переклад праці на українську мову, аби зробити її доступною українському читачеві.

Актуальність своєї книги отець-доктор аргументував, даючи аналіз суспільних процесів та наукових тенденцій у світі. «Сьогодні наука ризикує втратити глобальну візію людини, вона не бачить, що людина є творінням Божим. Бог створив людину з її тілом і з тілом вона покликана увійти у Царство Боже». Отець зазначив, що через неправильне розуміння людини, у світі може творитись багато зла, і навпаки, "приймаючи до уваги слова апостола Павла про цінність людського тіла, яке для нього представляє цілу людину у її постійному відношенні до інших та до Бога, є можливо автентично розуміти Боже Слово та, сповняючи його, йти дорогою спасіння".

Книга містить глибокий аналіз значення грецького слова «сома» (тіло) в листах апостола Павла. Власне життя первісних християн, їхнє розуміння Божественної Літургії та життя і служіння в Церкві без розуміння значення терміну «сома» збагнути неможливо.

На презентацію видання у приміщенні бібліотеки Тернопільської духовної семінарії прибули о.-доктор Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії, о. Орест Демко, віце-ректор з навчальної частини Львівської семінарії, о. Іван Римар, ректор Тернопільської семінарії, о.-доктор історичних наук Віталій Козак, священики, викладачі та студенти семінарії, а також о.-митрат Павло Репела, який передав вітання і благословення від архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка.

«Священик провів феноменальний захист, – розповів член президії о.-доктор Ігор Бойко, – не пригадую, щоб комусь з українських студентів запропонували надрукувати свою працю у відомому видавництві Коланна (Collana) Григоріанського університету». Власне 9 червня 2010 року екзаменаційна комісія у складі вчених-богословів з світовим ім’ям о. проф. Уго Ванні (Італія), о. проф. Міхаеля Майера (Німеччина), о. проф. Скотта Бродера (США) високо оцінили рівень підготовки докторанта та якість представленої роботи.

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія наразі налічує 10 священиків, які захистили докторські дисертації, 31 із них здобули ліцензіати (спеціалізації) у різних богословських дисциплінах.

Підготовлено за матеріалами прес-служби архиєпархії.