Головна Новини Першу антикомуністичну партію в Україні створили 25 років тому

Першу антикомуністичну партію в Україні створили 25 років тому

356

vlcsnap-2015-05-12-16h37m39s70Першу антикомуністичну партію в Україні створили 25 років тому. З’явилася вона у 1990 році на з’їзді Української Гельсінської спілки й отримала назву Українська Республіканська партія. 25-річний ювілей відзначила і Тернопільська філія УРП.

Потужну Українську Республіканську партію створили в Києві наприкінці квітня 1990 року. Сталося це під керівництвом Левка Лук’яненка на установчому з’їзді Української Гельсінської спілки. У серпні того ж року осередок УРП, як партії сповідуючої ідею української незалежності та українського націоналізму, з’явився і в Тернопільській області.

– Вже коли поверталися наші романтики, політв’язні, Левко Григорович Лук’яненко, Микола Руденко, брати Горині, Левко Горохівський (перший засновник Української Гельсінської спілки на Тернопільщині) створили Українську Гельсінську спілку, яка, як я вже сказав попередньо, перетворилася в потужну Українську республіканську партію, першу антикомуністичну партію в Україні, – розказує член УРП із 1990 року, член Української Гельсінської спілки Іван Басюк.

Українська Республіканська Партія діє досі, втім її члени визнають, нині вона знаходиться на периферії політичного життя в Україні.

– Приємно згадати з ким був пов’язаний ще в ті далекі часи, як не як пройшло 25 років, але я думаю, що й варто сьогодні подумати над тим нашим сьогоденням і над нашим майбутнім. Хоча я не порівняю сьогоднішнє зібрання до тих перших, коли була енергія, люди молоді, сильні, рвались, я кажу, в бій, тільки но там нас стримували. Сьогодні вже не той запал, не та енергія, не той колектив. Але всеодно я думаю, що повинна якась йти мова про те, чим ми можем ще зараз придатися в нинішній ситуації, що ми можем зробити, – каже колишній політв’язень, голова Чортківської районної організації УРП Володимир Мармус.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here