додому політика Перші кроки депутатів-свободівців у Верховній Раді

Перші кроки депутатів-свободівців у Верховній Раді

500

Народні депутати України від "Свободи" у Верховній раді нового скликання перейматиметься вирішенням не лише гуманітарних питань. Під час першого засідання свободівці внесли на розгляд також і законопроекти економічного і політичного напрямків. Про це сьогодні, підсумовуючи свої перші кроки у роботі законотворчого органу, на прес-конференції у Тернополі розповіли народні депутати Олексій Кайда і Михайло Головко.

Дебют у Верховній раді України додав щойнообраним депутатам-свободівцям впевненості. Серед переваг у роботі ради нового скликання обранці називають те, що комітети Верховної ради запрацювали, огорожа перед приміщенням Верховної ради знята, свободівець Руслан Кошулинський, за спільним рішенням опозиційних сил, став заступником голови Верховної ради, перебіжчики Табалови піддані загальному осуду, найактивнішим депутатом свободівці називають Олега Сиротюка, він зініціював 72 проекти постанов. Найпродуктивнішим днем законодавчої роботи – останню п'ятницю, коли свободівці внесли найбільше депутатських запитів.

– 25 із 37 народних депутатів від "Свободи" подали  депутатські запити з різних питань. Окрім того – більше сотні проектів постанов у Верховній раді і два десятки законопроектів, які вже зареєстровані або проходять процедуру реєстрації, – розовідає народний депутат України від ВО "Свобода" Олексій Кайда.

Той, що допомагав подолати паркан навколо Верховної ради і відзначився нополегливістю Михайло Головко більше розповідав журналістам про уже зареєстровані у Верховній раді чотири законопроекти, висунуті "Свободою".

– Наші закони стосуються заборони, насамперед, заборони приватної монополії української держави, далі ми за виведення коштів із офшорів, закон про скорочення дефіциту пенсійного фонду і про спрощену процедуру реєстрації підприємців, – каже народний депутат України від ВО"Свобода" Михайло Головко.

Суть інших запропонованих до розгляду свободівцями законопроектів стосуються вищої освіти, стандартів мовлення в Україні, функціонування державної і використання інших мов в Україні, повернення вкладів Ощадбанку, можливість погашення кредитів, занижених цін на молоко. Олексія Кайду співпартійці призначили куратором Тернопільської області. Окрім того депутат-мажоритарник обіцяє один раз в місяць під час тижня роботи в окрузі особисто приймати громадян. Перша така зустріч запланована на четвер, 17 січня з десятої години ранку у приміщенні Народного руху України. Там розміщена приймальня "Свободи". У Збаразькому виборчому окрузі таку ж практику обіцяє впровадити ще один депутат-свободівець Михайло Головко. Про перші кроки свободівців у Верховній раді України Олексій Кайда розповість детальніше під час програми"Знати більше", яка вийде на каналі TV-4 у четвер, 17 січня. Початок прямого ефіру о 20.00. Свої запитання залишайте на нашому сайті або на сторінках у соцмережах. Під час ефіру працюватиме і прямий телефонний зв'язок 43-39-00.