додому Головні Перевізники вранці страйкували, про страйк зі свого боку заговорили і тернополяни

Перевізники вранці страйкували, про страйк зі свого боку заговорили і тернополяни

697

Як і попереджали напередодні перевізники, понад 200 тернопільських маршруток на маршрути сьогодні не виїхали. Вони колонами стояли у кількох місцях на обочинах вулиць. Тернополян возило майже півсотні тролейбусів, проте це не допомогло уникнути транспортного колапсу. Люди мокли на зупинках, тіснились у тролейбусах і спізнювались на роботу та навчання. Маршрутки відновили рух о 10-й годині, проте з умовою. Якою, і чи можливе продовження страйку, дізнавалась Ольга Савуляк.

На ранок четверга тернополяни застали зовсім незвичну картину.

– Маршруток десь нема, не знаю, чому.

Через радіо, телебачення та інтернет тернопільські перевізники попереджали про страйк напередодні. Спочатку обіцяли зупинити маршрутки лише після того, як розвезуть тернополян на роботу, зрештою, на маршрут не виїхали зовсім. Натомість колонами стояли на обочинах кількох вулиць. Через дощ хтось таки не поїхав на дачу, а хтось по справах. Але ж роботи і навчання ніхто не скасовував. Тому частина людей перевізників та їх вимоги розуміє, а частина обурюється.

– Погано звичайно без маршруток, не дуже комфортно, особливо в таку погоду, але якщо є проблема з перевезенням, то її треба вирішувати, тобто виправданий страйк.

– Запізнююсь вже. Думала таксі викликати. 9.20 вже маю бути там.

З самого ранку дотелефонуватись в таксі – майже нереально. З громадського транспорту на вулицях міста – хіба тролейбуси. Плюс – їх заробіток сьогодні однозначно більший. Мінус, і то суттєвий, – від навали пасажирів комунальний транспорт тріщить по швах. Але не дочекавшись маршруток, люди таки змушені тіснитись.

– Я їхав з Дружби.

– Довго чекали на маршрутку?

– Десь хвилин 40. Так і не дочекався і сів в тролейбус. А далі до ринку все таки доведеться пішки.

Пішки сьогодні ходили не лише ті, кому так простіше, а й мешканці вулиць, по яких тролейбуси не їздять. І хоча на маршрути сьогодні виїхало майже півсотні тролейбусів, страйк перевізників тернополяни прсто не могли не відчути на собі, кажуть чиновники.

– На долю електротранспорту припадає 35% пасажироперевезень. Хай сьогодні він при всій своїй інтенсивності витягнув 45%, але все таки більше, як 60% пасажирських перевезень припадає на автотранспорт. Через те ми сьогодні змушені з ними рахуватися, – пояснює начальник управління транспорту та зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Так тривало до 10-ї години. За цей час перевізники встигли поспілкуватись з міським головою Тернополя. Рух маршруток відновили, але з умовою. Вимоги перевізників мають знову розглянути на позачерговому засіданні виконкому у п'ятницю, 16 травня. У порозумінні зацікавлені усі сторони, проте на що не підуть, у міськраді знають точно.

– Питання тарифу, я знаю позицію голови, розглядатися не буде. Навіть якщо буде розглядатись, то прийматись не буде, – каже Ігор Мединський.

За попередньою домовленістю тарифи на проїзд в маршрутних таксі піднімати не будуть, їх залишать на рівні 2 гривень 50копійок, для школярів – 1 гривня 25 копійок. Кількість пільговикі, в тому числі і пенсіонерів, таки обмежать до 3 осіб одночасно.
Тим часом про страйк зі свого боку заговорили тернополяни. В соцмережах активно пропонують ігнорувати маршрутки і пересідати на тролейбуси та велосипеди.