додому Новини Перевізники просять підняти до 3-х гривень вартість проїзду у маршрутках Тернополя

Перевізники просять підняти до 3-х гривень вартість проїзду у маршрутках Тернополя

685

vlcsnap-2014-10-28-18h34m28s55Перевізники вкотре просять підняти вартість проїзду у маршрутках Тернополя. Сьогодні вони прийшли на сесію міської ради з проханням до депутатів, аби ті підтримали їх звернення щодо зміни тарифу із 2,5 грн до 3 гривень.

Востаннє тариф в тернопільських маршрутках подорожчав у квітні 2013 року – із 2 до 2,5 гривень. Нині, вважають перевізники, такої плати за проїзд не достатньо.

– Тариф був піднятий півтора роки назад, коли долар був 8, а солярка була 9. На сьогоднішній день всі дуже добре знаєте, що долар став поза 14, а солярка стала майже 17. Зараз ніби опустилася на 50 копійок, кажуть ще опуститься там ше на 50 копійок, але це вже не є настільки важливо. Говорив з перевізниками з других областей, наприклад, житомирськими – вони дійшли до того, що вже пересідають всі на “Газелі”, бо менше бере пального. Газ – дешевший, пересідають на “Газелі”. Ну що, будемо ми пересідати на “Газелі”? – розказує представник перевізників Тернополя.

Нині перевізники просять у міської ради змінити вартість у Тернопільских маршрутках із 2,5 гривень до 3.

– Нам треба піднятись хоча би не для економічного зросту, а хоча би втриматись. Розумієте, я навіть не знаю, чи то нам поможе втриматись. На сьогоднішній день моя фірма взяла в борг 62 тисячі гривень, щоб взути п’ять машин, тільки п’ять машин. А треба ще взути 12 хоча би. Де їх взяти – я не знаю. Тих 50 копійок, повірте – це зросте всього-навсього на 150 на 200 гривень. Всього-навсього. Це треба мінімум 2 місяця тільки на одні колеса, а вже сніг був, – каже представник перевізників Тернополя.

Своєю чергою міський голова Тернополя має сумніви щодо доцільності підняття тарифів у маршрутках.


– Управління транспорту спільно з управлінням економіки, спільно з депутатською профільною комісією, нехай вивчать це питання, яка є дійсно сьогодні собівартість перевезення в перевізників. Скільки вони витрачають для свого проїзду, яка фактична зарплата, яка ситуація, яка ціна бензину і наскільки вона впливає, яке забезпечення зимовою резиною і все інше, і тоді винесуть свою пропозицію про які тарифи ми можем говорити. Маєм ще додатковий приклад, буквально декілька днів тому, суд у Львові скасував рішення виконавчого комітету, який підняв ціну до 3 гривень і скасував знов до 2  гривень. Щоб ми не наступали на ті самі граблі і наскільки зараз населення зможе ці гроші платити? Тому що підняли вже тарифи на тепло і гарячу воду і на всі інші комунальні послуги. Ще зараз їм добавити збільшення за плату за проїзд? – каже  міський голова Тернополя Сергій Надал.