додому благоустрій Перевізники продовжують вимагати підвищити вартість проїзду в маршрутках

Перевізники продовжують вимагати підвищити вартість проїзду в маршрутках

435

У п'ятницю, 22 лютого, в Тернополі в дванадцятій маршрутці на ходу відлетіло колесо. Сталося це на Збаразькому кільці. Фото з місця події розповсюдили в соціальних мережах пасажири автобуса та перехожі. Тим часом перевізники продовжують вимагати підвищити вартість проїзду в маршрутках до трьох гривень. Кажуть: такий тариф оптимальний, аби забезпечити якісний, а головне – безпечний проїзд.

Олександр Шильман, голова правління ВАТ Тернопільське АТП-16127: "Ми розуміємо, що це непопулярна міра, але якщо ми до того питання не повернемося обличчям, то просто настане такий момент, що просто не буде за які гроші ремонтувати ці автобуси. І тоді ніхто не буде страйкувати, просто вони не зможуть виїхати на лінію. Бо треба забезпечити їх справність в першу чергу тими агрегатами, які впливають на безпеку руху".

Іван Миськів, директор ТОВ "Назартранс": "Якщо за кордоном один білет коштує приблизно як один літр палива, то в нас треба п'ять пасажирів, щоб купити літр палива. А після вчорашнього дня вже знову ціни пішли вверх на паливо. Я думаю, що люди повинні нас зрозуміти, бо на сьогоднішній день найважливіше це безпека руху. Якщо ми будемо їздити несправними автобусами, то це ж недопустимо, ми не можемо цього допустити, ми просто поставимо автобуси і змушені будемо зупинитися".

Вимагаючи подорожчання вартості проїзду перевізники пікетували тричі, тоді в міськраді пояснювали – аби підвищити тариф, потрібні обгрунтовані розрахунки, погоджені з Антимонопольним комітетом. В управлінні транспорту, комунікацій та зв’язку міськради сьогодні повідомили вже є відповідь Антимонопольного комітету щодо зміни тарифів на проїзд у Тернопільських маршрутках. Там заперечень щодо зміни вартості проїзду немає. В антимонопольному комітеті наголосили: питання щодо зміни тарифів входить виключно до повноважень органів місцевого самоврядування. Попереду – громадські слухання, тарифи розглядатиме ще й відповідна тарифна комісія. Лише після цього питання про зміну вартості проїзду в Тернопільських маршрутках винесуть на розгляд виконавчого комітету міськради.

Чи платитимуть тернополяни більше за проїзд у Тернопільських маршрутках? Чи вплине подорожчання на якість, а, головне, безпеку перевезень? Думки тернополян, перевізників, влади дивіться у прямому ефірі програми "Межа правди" у вівторок, 26 лютого. Початок прямого ефіру о 20 годині, телефон студії 43-39-00. Залишайте свої запитання та беріть участь в інтерактивному опитуванні.