додому благоустрій Перевізники пікетували міськраду, аби тариф на проїзд у маршрутках став 3 грн.

Перевізники пікетували міськраду, аби тариф на проїзд у маршрутках став 3 грн.

481

Підвищити вартість проїзду у маршрутках – із такою вимогою перевізники прийшли сьогодні під стіни Тернопільської міськради. Протестують вони вже втретє. Востаннє перевізники вимагали підвищення тарифів у понеділок, 18 лютого, біля управління транспорту, зв'язку і комунікацій міськради. Сьогодні до перевізників вийшов міський голова Сергій Надал. Очільник міста запропонував створити робочу групу за участі перевізників, яка ще раз вивчить всі розрахунки розміру тарифу, їх економічну відповідність, узгодить з Антимонопольним комітетом і вже тоді буде пропонувати прийняття рішення про розмір тарифу на проїзд у маршрутках.

3 гривні – тариф розвитку, 2 гривні  50 копійок – тариф виживання, 2 гривні – тариф відмирання – з такими плакатами сьогодні під стіни Тернопільської міськради прийшли перевізники. Вони вже вкотре вимагають підвищити ціну проїзду в Тернопільських маршрутках до 3 гривень. Такий тариф, кажуть перевізники, оптимальний, аби забезпечити якісний, а головне – безпечний проїзд у маршрутках.

Анатолій Танчук, директор ТОВ АТК "Еталон": "Наші розрахунки на три гривні, а там наша влада хай робить висновки ,чи давати нам 3 гривні чи 2.50. Ну, 2 гривні – це край, при якому ми не можемо функціонувати. Нема ні коліс, нічого. Тим більше, бачите, який у нас стан доріг, для нас це – межа".

Перевізники наголошували: якщо сьогодні влада їх не почує, вони зменшуватимуть регулярність руху, тобто випускатимуть на маршрути менше автобусів. До пікетувальників вийшов міський голова Тернополя Сергій Надал і пояснив: аби підвищити тариф, потрібні обгрунтовані  розрахунки, погоджені з Антимонопольним комітетом. Начальник управління транспорту, зв'язку та комунікацій міськради Ігор Мединський повідомив: наразі чекають відповіді від Антимонопольного комітету.

Ігор Мединський, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради Тернополя: "Все, що запрошував Антимонопольний комітет і комісія з тарифоутворення, всі документи подані, зараз доопрацьовуються. Відповідно, маємо в найближчі дні отримати відповідь від цих двох ключових структур, що стосується правильності чи неправильності подадних розрахунків чи легітимності тих розрахунків".

Міський голова каже, якщо йде мова про підвищення вартості проїзду, треба говорити і про якість перевезень.

Іван Миськів, директор ТОВ "Назартранс": "В нас безвихідна ситуація. Ми розуміємо мешканців Тернополя, бо в них також малі зарплати, але безпека руху – це перш за все. Повірте, Сергій Віталійович, працюємо і над культурою наших водіїв, страшно працюємо, вплоть до того, що і звільняємо з роботи".

Просили перевізники переглянути тариф і у соціальних маршрутках: 1 гривня 25 копійок – такої вартості проїзду вже немає ніде в Україні.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Зараз прийняте рішення створити спільну робочу групу, зробити так, щоб там було постійно залучено як мінімум 5 представників перевізників, прийняти їх розрахунки по розміру тарифу, узгодити їх з Антимонопольним комітетом на предмет економічної відповідності. А після цього вже виходити до людей і пропонувати прийняття певного рішення про розмір тарифу на перевезення".