додому Новини Переселенці, які оселились Тернополі, закінчують безкоштовні курси української мови

Переселенці, які оселились Тернополі, закінчують безкоштовні курси української мови

469

vlcsnap-2016-04-05-16h53m38s211В кінці травня у Тернополі завершуються безкоштовні курси української мови для переселенців. У нашому місці вони  проходять з листопада 2015 року. За весь період навчання відвідувачі курсів змогли багато чого досягти, вони не лише покращили розмовну українську, а й граматику, знайшли друзів та змогли легше адаптуватися до нових умов, нового середовища проживання. Координатор безкоштовних курсів української мови для переселенців у Тернополі обіцяє, що з вересня навчання продовжиться.

Безкоштовні курси української мови діють у 17 містах України, зокрема в Києві та прифронтових регіонах. У Тернополі їх проводять, насамперед, для переселенців. Ідея організувати такі курси у Тернополі виникла у координатора минулого літа, коли жінка побачила, як переселенці хочуть та пробують розмовляти українською, але не до кінця можуть. Заняття розпочали з 1 листопада, у квітні пішов уже шостий місяць навчань.

– Хочу сказати, що за цей час у нас створився невеличкий колектив, направду, нашу групу можна назвати колективом. Вона невеличка, до фінішу дійшло 5 осіб. 5 слухачів, які от вже наприкінці травня отримають пам’ятні сертифікати про те, що вони здобували там освіту на курсах безкоштовних. І я бачу наскільки здружилися між собою слухачі,- розповідає координатор та викладач “Безкоштовних курсів української мови для переселенців” у Тернополі Наталія Гавдида.

Безкоштовні курси української мови допомогли переселенцям не лише покращити рівень української мови, а й адаптуватися до нового середовища. За цих 5 місяців вдалося багато освоїти. Проводили курси щотижня у неділю, сюди приходили різні люди, але до фіналу дійшли 5 найвитриваліших.

Подробиці – в сюжеті.