додому Новини Переселенці подорожують Тернопільщиною в межах проєктів від Карітасу Тернопіль

Переселенці подорожують Тернопільщиною в межах проєктів від Карітасу Тернопіль

465

У подорож Тернопільщиною відправилися 43 переселенці, відвідали вони історичні місця у Бучачі та Рукомиші. Екскурсія для учасників проводилась у рамках проєкту «Духовно-психологічна підтримка ВПО» від Карітас Тернопіль.

Перша зупинка – славнозвісний Бучач – місто Пінзеля. Директорка Бучацького краєзнавчого музею Лариса Легка розповіла учасникам про унікальну пам’ятку архітектури, яка вважається однією з кращих в Європі, – Бучацьку ратушу.

“На центральній площі ми оглянули пам’ятку архітектури, візитівку нашого міста Бучацьку ратушу для якої Пінзель виготовив скульптури це і є фундація Миколи Потоцького,” – розповіла Лариса Легка.

Далі маршрут проліг до Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, де перебувають скульптури Пінзеля та до костелу Успіння Богородиці. Учасниця проєкту, яка доєдналася до екскурсії – Марина Трубаєва. Жінка переїхала у Тернопіль із Харкова.

“Я дуже вражена, я сподівалася побачити таку красу але опинитися так поряд і побачити ці скульптури ці надзвичайні і обличчя. Розуміти те що Пінзель тут був і творив це,” – зазначає Марина. 

Наразі у планах організаторів проєкту – організовувати екскурсії і до інших історичних місць Тернопільщини.