додому суспільство Перейменування Майдану мистецтв у Тернополі на площу Героїв Євромайдану опротестує у суді...

Перейменування Майдану мистецтв у Тернополі на площу Героїв Євромайдану опротестує у суді прокуратура

410

За зміну назви одного з центральних майданів міста на Площі Героїв Євромайдану проголосували депутати міськради на сесії 23 січня.  Проте це рішення сесії оскаржила до суду міська прокуратура. Там кажуть: було порушено процедуру прийняття, зокрема міськрада мала провести з цього питання громадські слухання. У міській раді запевняють: такою є воля громади і вона буде виконана.

Віталій Сидоров, прокурор міста Тернополя: "Дане питання повинно бути винесене на громадські слухання з проміжком певного часу. Складається звіт про результати і в подальшому дане питання виноситься на виконавчий комітет, який ініціює перед міською радою прийняття того чи іншого рішення. В даному випадку це все було порушено. У зв'язку з цим, з процедурних питань прокуратурою міста Тернополя подано до суду Тернопільського окружного адміністративного позовну заяву про скасування даного рішення".

В прокуратурі наголошують: міська влада до голосування мала провести слухання, аби почути стосовно перейменування Майдану мистецтв думку громади. У суді позов прокуратури розглянуть вже наступного тижня.

Віталій Сидоров, прокурор міста Тернополя: "Судове засідання призначене на 11 лютого 2014 року. Я не вважаю, що це є дуже складна справа, оскільки це є яскраве грубе порушення вимог законодавства і надіюся на те, що воно буде в стислі терміни розглянуте судом".

У міськраді кажуть, рішення стосовно перейменування одного з майданів  на Героїв Євромайдану, в честь людей, які загинули та постраждали під час  сутичок у Києві, було зініційоване саме громадою Тернополя.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Міська рада і я особисто отримували чимало звернень тернополян з вимогою, щоб у Тернополі одну з центральних вулиць чи площ міста перейменувати в пам'ять про тих людей, які загинули на Євромайдані, і в пам'ять тих людей, які стоять вже кілька місяців там і відстоюють свою честь і гідність. Реагуючи на звернення тернополян, сесія міської ради прийняла таке рішення".

Перейменувати вирішили саме Майдан мистецтв, каже міський голова. Там зареєтровано найменше адресних номерів, тож тих, кому доведеться змінювати документи, не так багато. Сергій Надал каже: навіть якщо суд 11 лютого скасує рішення сесії міської ради, незабаром депутати знову голосуватимуть за перейменування Майдану мистецтв на площу Героїв Євромайдану.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Я хочу запевнити всіх тернополян, що ми будемо відстоювати думку громади і в Тернополі буде площа Героїв Євромайдану".