додому суспільство Пенсію у зв’язку з втратою годувальника тепер можна отримати і за літо

Пенсію у зв’язку з втратою годувальника тепер можна отримати і за літо

395

Пенсію у зв'язку із втратою годувальника тепер можна отримати і за літо. Випускники вишів, яким менше 23 років, можуть зробити це, якщо продовжать навчання. Так передбачають зміни, внесені у закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Законодавці внесли зміни до другого пункту 36 статті цього закону, яка й визначає умови і призначення пенсій у зв'язку з втратою годувальника. Раніше за час між закінченням і вступом у виш пенсію у зв'язку із втратою годувальника не платили.

Галина Карнаух, начальник відділу пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області: "Наприклад, якщо дитина закінчила один навчальний заклад і бажає вступити до іншого навчального закладу, то період між оцим закінченням навчальних закладів, або між одним кваліфікаційним рівнем і продовженням за іншим кваліфікаційним рівнем, випадав, тобто пенсію ми за цей період не виплачували. Сьогодні згідно цього закону – це, переважно липень-серпень – пенсію по втраті годувальника для таких дійтей ми вже будемовиплачувати".

Для отримання такої пенсії треба, аби період без навчання не перевищував чотирьох місяців, кажуть у Пенсійному фонді. А загалом таку пенсію студент може отримати не раніше, як у жовтні, бо для її нарахування потрібно підтвердити довідкою нове місце навчання. Це можливо лише в вересні, а виплата буде вже у жовтні.