додому суспільство Пенітенціарній службі 22 квітня – 15 років

Пенітенціарній службі 22 квітня – 15 років

537

Сьогодні – 15 років з дня створення державної пенітенціарної служби України. Цей центральний орган виконавчої влади з питань виконання покарань був створений Указом Президента України від 22 квітня 1998 року. З нагоди 15-ї річниці створення служби в Тернопільській області відбулись урочистості, на які запросили теперішніх працівників і ветеранів.

Григорій Головатий – один із перших працівників Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області, і був свідком її створення. Працюючи заступником начальника управління доводилось всьому вчитись по-новому, розповідає ветеран служби Григорій Головатий.

Григорій Головатий, ветеран Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області: "Створення процес був дуже тяжкий, бо привикли всі в міліції працювати. А тут пиши заяви, переходь в другу службу, люди не знали, що це воно таке, як буде зарплата, не було приміщень, але пройшли роки і служба себе показала, що вона дійсно може виконувати свої завдання".

За більшість кримінальних покарань зараз відповідає Державна пенітенціарна служба. Вона забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання покарань, виконує правозахисні функції, а також спрямовує, координує та контролює діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України.

Павло Лосик, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області: "По вимозі Ради Європи служба повинна бути автономна, тому що, скажем, Міністерство внутрішніх справ в складі якого ми раніше знаходились не може і затримувати злочинців і розслідувати кримінальні справи і забезпечити процес виконання покарань. Тому рішенням Ради Європи Указом Президента було створено дану службу".

Державна пенітенціарна служба України в Тернопільській області зараз нараховує тисячу працівників, кожен з яких знає свою роботу і професійно її виконує.

Павло Лосик, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області: "Перед службою основна задача – це забезпечити законний справедливий, законний процес відбування покарань, прибула на відбуття покарання, в установу виконання покарань, ми повинні забезпечити такий процес, щоб вона після відбуття міри кримінального покарання і звільнена, могла влитися в суспільство, прийти у родину і жити нормальним відповідно життям".

Урочистості з нагоди 15-ї річниці від дня утворення центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань в Україні відбулись напередодні у філармонії. Участь у святкових заходах взяли представники органів державної влади, релігійних та громадських організацій, а також співробітники та ветерани апарату й територіальних управлінь Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області.