додому Новини Педагогів, які надають репетиторські послуги, закликають декларувати свої доходи, інакше – штраф

Педагогів, які надають репетиторські послуги, закликають декларувати свої доходи, інакше – штраф

1550

Педагогів, які надають репетиторські послуги, закликають декларувати свої доходи. У податковій кажуть, це самостійний обов’язок кожного репетитора. Проте це вони повинні робити добровільно. Якщо ж прибуток від таких послуг людина приховує, вона платитиме штраф. За перший раз виявлення – 17 тисяч гривень, за другий і більше – 34 тисячі гривень.

До репетиторських послуг, які надають педагоги, входить: підготовка дітей до школи, вступу у навчальні заклади, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт. Оскільки така діяльність систематична, люди, що надають ці послуги, зобов’язані зареєструватися суб’єктами підприємництва, кажуть працівники фіскальної служби.

– Відповідальність за таке порушення складає, якщо виявлено перший раз, в межах 17 тисяч гривень. Якщо другий і подальші рази – в в межах 34 тисячі гривень, – розповідає заступник начальника відділу Головного управління ДФС у Тернопільській області Андрій Руцький.

Щоб задекларувати доходи від репетиторства треба: зареєструватися у державного реєстратора підприємцем та включити, вище сказані доходи, до складу загального річного оподатковуваного доходу. Потім – подати декларацію про майновий стан і доходи до територіальних органів державної фіскальної служби. Зобити це слід за місцем своєї податкової адреси.


– Такі доходи, від здійснення діяльності репетиторства, оподатковуються для підприємців на загальній системі оподаткування на доходи фізичних осіб на 18 %. Також військовим збором, за ставкою 1.5 %. Якщо ж підприємці обрали спрощену систему оподаткування, то вони обирають відповідну ставку, залежно від обраної групи платника єдиного податку, – каже Андрій Руцький.

Не всі педагоги надають послуги репетиторства не декларуючи їх. Зокрема, у Тернопільській області зареєстровано сто двадцять п’ять суб’єктів підприємницької діяльності, які надають зазначені послуги. У таких підприємців працює більше сотні найманих працівників. За дві тисячі сімнадцятий рік вони задекларували більше шістнадцяти мільйонів гривень доходів і сплатили майже два з половиною мільйона гривень податку.