додому культура “Пательню шкварків” насмажили у Тернополі

“Пательню шкварків” насмажили у Тернополі

781

"Пательню шкварків" насмажили у Тернополі. Щоправда їсти їх не можна, з них можна посміятись. Підсумки конкурсу гумору та сатири підбили у прес-центрі газети "Вільне життя", яка і оголошувала конкурс. Охочих позмагатись було 14. До завершення конкурсу дійшли 10 учасників. Про що жартують мешканці Тернопільщини – у сюжеті.

Конкурс гумору та сатири "Пательня шкварків" вперше провели минулого року. Цьогоріч його вдосконалили та зробили більш анонімним для журі, до якого увійшли Гриць Драпак, Микола Базів, Микола Лукашкевич і Богдан Бастюк. Усі тексти, які надійшли на адресу редакції, організатори пронумерували у хаотичному порядку та розіслали суддям. Ті – оцінили за десятибальною шкалою та визначили переможців у двох номінаціях: "Шкварки соціально-побутові" і "Шкварки політичні". Всього подали заявки 14 осіб, проте до конкурсу із різних причин дійшло 10, наприклад, один із текстів виявився плагіатом.

– Кілька текстів – десь до 5-6 – було присвячено еротичні тематиці. Наступна категорія – медицина і стосунки між людьми – чоловік жінка, сімейне. Що цікаво, що 8, коли ми розподілили вже по категоріях, тобто по номінаціях, з десяти учасників 8 писало на соціально-побутову тематику і тільки двоє на політичну, – пояснює організатор конкурсу гумору та сатири "Пательня шкварків" Віра Перун.

Тернополянину Арсену Вікаруку – інженеру-механіку за фахом пішов 74-й рік. Його вірші та гуморески про те, що траплялось у житті. І хоча писати почав недавно, його цілеспрямованості може позаздрити будь-хто із молодих.

– З літературою я не мав десь до семидесяти так років нічого спільного, писати почав буквально якихось 5-6 років тому назад. Такшо, мені трудно трошки з мовою, з словами, з розділовими знаками. Ну, але так стараюся трошки, пишу, – розказує учасник конкурсу гумору та сатири "Пательня шкварків" Арсен Вікарук.

Завідувач дидсадка Раїса Обшарська із Чорткова у літературі вже давно. Брала участь у багатьох конкурсах, має сімнадцять книг. Гумор у її родині люблять та шанують.

– П'яний Зеник до дружини каже: – Слухай, Раю! Ти постав мені дві кружки біля ліжка скраю. Набери в одну розсолу, або квасу можна. Друга кружка біля ліжка хай стоїть порожня. – А навщо аж дві кружки і в одну налито? – Я ж не знаю, чи я схочу чи не схочу пити! – декламує учасниця конкурсу гумору та сатири "Пательня шкварків" Раїса Обшарська.

Переможцями у категорії "Соціально-побутові шкварки" стали Раїса Обшарська, Богдан Кушнірик та Олег Бакалюк, у "Політичних шкварках" перемогли Євген Миськів та Василь Фенюк. У подарунок вони отримали по справжній пательні. Надіслали на конкурс гумору та сатири і дві "Оди шкваркам", авторам яких подарували по кілограму сала.