додому суспільство Паспорти громадян України з жовтня видаватимуть у Центрі надання адмінпослуг

Паспорти громадян України з жовтня видаватимуть у Центрі надання адмінпослуг

871

За паспортом – до Центру надання адміністративних послуг. Саме там отримуватимуть свій перший паспорт громадянина України тернополяни, яким виповнилося 16 років і люди, які змінюють прізвище чи ім'я. Відповідну угоду про співпрацю уклали Тернопільська міська рада та управління Державної міграційної служби України в області. Поки це стосується лише українських паспортів, хоча в перспективі – і видача закордонних.

Центр надання адміністративних послуг у Тернополі працює з квітня цього року. Відтоді сюди за послугами звернулось понад три тисячі людей.

Леся Бобрівець, начальник Центру надання адміністративних послуг у Тернополі: "Ми видаємо тут документи дозвільного характеру, адміністративні послуги міської ради і неадміністративні послуги… Загальна кількість таких послуг – понад 60 видів".

Найчастіше приходять звертаються із земельними питаннями. Людей в день буває 15-20 людей, інколи  і більше.

Перелік послуг із часом змінюється. Одні скасовуються через зміни у законодавстві, інші додаються. Серед таких – видача українських паспортів. Їх громадяни вже у жовтні отримуватимуть не у паспортних столах, а у Центрі надання адміністративних послуг.

Леся Бобрівець, начальник Центру надання адміністративних послуг у Тернополі: "Міським головою та головою управління Державної міграційної служби у місті Тернопіль було підписано угоду про співпрацю щодо надання адміністративних послуг Державної міграційної служби через Центр надання адміністративних послуг. І, власне, з наступного місяця ми плануємо розпочати у центрі видачу паспортів громадянам України по досягненню 16-річного віку, а також в зв'язку зі зміною прізвища, імені, по батькові".

Збільшувати кількість адміністраторів керівництво центру поки не планує. Проте в перспективі – видача і закордонних паспортів. Для людей же такі зміни на краще, кажуть чиновники, бо всі необхідні послуги вони зможуть отримати в одному приміщенні.