додому Новини Паралімпієць-чемпіон з Тернопільщини досі чекає на обіцяну земельну ділянку

Паралімпієць-чемпіон з Тернопільщини досі чекає на обіцяну земельну ділянку

1570

Тернопільщині є чим пишатися на світовому рівні. Гордість краю – український футболіст, дворазовий чемпіон і срібний призер літніх Паралімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу Іван Шкварло. Нещодавно хлопець за свої досягнення отримав звання “Людина року”. А от обіцяної земельної ділянки, бодай у рідних Підгайцях, так і не отримав. 

Іван Шкварло – український футболіст, кавалер трьох орденів Паралімпійських ігор. Родом із Підгаєць, з багатодітної сім’ї. Зараз мешкає у Тернополі. Ще змалку любив займатися спортом. Тому, попри свою ваду, вступив до спортивної секції, проте футболом почав займатися не відразу, каже начальник Тернопільського регіонального центру фізкультури і спорту інвалідів Олег Юзчишин.

– Спочатку ми його брали, він займався у нас настільним тенісом, плаванням і почав футболом. Ми його примітили, що він дає дуже хороші такі показники по футболу. Це в нас є футбол з ДЦП. Іван Шкварло був у нас Чемпіон світу, Чемпіон Європи. Три рази приймав участь у Паралімпійських іграх, – розповідає начальник Тернопільського регіонального центру фізкультури і спорту інвалідів Олег Юзчишин.

Останню нагороду світового рівня Іван здобув цього року на XV Літніх Паралімпійських іграх з футболу у Ріо-де-Жанейро. Для Тернопільщини – це неабиякий здобуток, адже Іван Шкварло став єдиним українським футболістом, хто брав участь у цих змаганнях, і який зумів здобути золото. Попри традиційні нагороди, за такі здобутки у Тернополі чемпіона нагородили титулом ” Людина року-2016″.

Після таких здобутків підтримати спортсмена та й зокрема розвиток інваспорту на Тернопільщинні пропонує і голова Федерації Футболу Тернопільської області Володимир Мариновський. Розповідає, після повернення з Бразилії Іван Шкварло звернувся до місцевої, обласної і районної влади надати йому десять сотих землі у Тернополі або на Підгаєччині. У цьому його підтримали представники розвитку футболу та інваспорту Тернопільщини. Кажуть, конкретної відповіді досі немає.

Попри те, що Івана Шкварла не завжди підтримують та розуміють на Тернопільщині, так як би цього хотів він, спортсмен все ж не зважає на пропозиції конкурентів перейти до їхньої команди. За власними переконаннями залишається тернополянином, членом збірної України. Прагне розвиватися і здобувати нові нагороди для Тернопільщини і нашої країни.