додому суспільство Парад випускників центром міста 1 червня розпочнеться о 16 год. 30 хв

Парад випускників центром міста 1 червня розпочнеться о 16 год. 30 хв

389

У суботу, 1 червня, 1564 випускники Тернополя отримають атестати про загальну середню освіту. З них близько 200 – ще й золоті та срібні медалі. Загальноміські урочистості розпочнуться о 16:30. Винуватці свята зберуться на Набережній ставу біля Надставної Церкви, далі парадом йтимуть до центрального стадіону Тернополя. Цього року управління освіти готує для випусників кілька сюрпризів.

Випускний-2013 буде традиційним, але із сюрпризами, розповідають в управлінні освіти і науки Тернопільської міськради. Першого червня у школах вручать атестати. О 16:30 урочистою ходою випускники вирушать через усе місто: від Надставної церкви до центрального стадіону.

– Цього року родзинкою свята буде зведений хор трьох учасників навчально-виховного процесу: випускників, батьків, директорів шкіл. Звичайно, буде зірковий гість –  Скрябін і його група, виступ почнеться на стадіоні о 19 годині, – розповідає начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

Вже традиційно на центральному стадіоні 1 червня нагородять переможців конкурсу на кращий вишитий випускний костюм. Такий конкурс проводять у Тернополі з 2008 року. Цьогоріч до участі зголосилося близько ста учасників. Серед них, кажуть організатори, чимало хлопців. Роботи на конкурсі представили у двох номінаціях: традиційний український костюм і стилізований сучасний. Хтось витяг одяг із прабабусиної скрині, а хтось фантазував сам. Обрати переможців було дуже складно, каже Ольга Похиляк, у результаті 20 кращих нагородять під час урочистостей премією у 500 гривень.

– Ми хотіли їх нагородити більшою сумою, але дуже було багато бажаючих, один костюм був кращий іншого, тому ми прийшли до такої думки, що переможців визнали більшу кількість і нагородять їх у відповідному розмірі, – каже Ольга Похиляк.

Традиційно нагородять під час урочистостей 1 червня також золотих та срібних медалістів.

– Випускників цього року – 1564, з них 201 – медалісти. Більше в нас золотих медалістів, менше – срібних, порівняно з минулим роком немає великої різниці. Як правило, традиційно діти, які добре вчаться впродовж навчання в школі, які перемагають на різних рівнях олімпіадах, ті і стали медалістами, – розказала Ольга Похиляк.

Після урочистої частини на стадіоні випускники продовжать святкувати до ранку і традиційно зустрічатимуть сонце – символ нового невідомого життя.