додому Новини Пам’ятник героям Небесної сотні планують встановити у Тернополі наступного року

Пам’ятник героям Небесної сотні планують встановити у Тернополі наступного року

482

vlcsnap-2014-11-24-18h09m58s173Слідом за площею Героїв Євромайдану – пам’ятник героям «Небесної сотні». Його планують встановити у Тернополі наступного року. Найкращий ескізний проект пам’ятника вже обрали, проте остаточним він не буде. Серед представлених на конкурс робіт тієї, яка б відповідала усім вимогам, не виявилось.

На почесне місце посеред площі Героїв Євромайдану у Тернополі на останньому етапі конкурсу претендували п’ять ескізів пам’ятників. Небагато, різні, проте комісія перед оголошенням остаточних результатів спільної думки дійшла хвилин за сорок. Серед представлених робіт тієї, яку можна було б беззаперечно втілювати у пам’ятнику, не знайшлось.

– На думку скульпторів і архітекторів, жодна з представлених тут не є ідеальною, такою, яка могла б там знаходитись і відповідати всім вимогам сучасності і мешканців, тому кілька разів переголосовували і нарешті дійшли спільної думки, визначили один проект, який на думку більшості найбільше підходить. Але його взято за основу з умовою, що буде врахована думка скульпторів, архітекторів, художників і буде доопрацьовано цей ескіз, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.


За основу взяли роботу тернополян, скульптора Григорія Лоїка та архітектора Кирила Чуйка. Проект переможець – це пам’ятник-фонтан у вигляді стовпа. На ньому – ангел з хрестом, а знизу нанизана шина із надписом «Слава Україні! Героям Небесної сотні слава!». За задумом авторів, основним елементом є вода, яка несе у собі пам’ять. Внутрішній фонтан, який струменіє із шини, має стати символом очищення водою.

Члени комісії кажуть, пам’ятник повинен не лише мати глибокий зміст і відповідати близькій і болючій для українців тематиці, а й вдало поєднуватись з проектом реконструкції майдану. Сподіваються, що зрештою це місце стане одним із найважливіших на карті міста. На доопрацювання ескізу дають кілька місяців зими.