додому Головні Пам’ятний знак Євгену Коновальцю відкрили на вулиці, яка носить його ім’я

Пам’ятний знак Євгену Коновальцю відкрили на вулиці, яка носить його ім’я

923

vlcsnap-2016-06-15-16h13m05s484Пам’ятний знак Євгену Коновальцю на честь 125-ї річниці від дня його народження відкрили у Тернополі на вулиці, яка носить ім’я героя, у вівторок, 14 червня. Ініціаторами стали учасники цивільного корпусу “Азов” Тернопільської області. Хлопці зібрали потрібну кількість підписів людей, що мешкають на цій вулиці, і прийшли з ними до міської ради Тернополя. У міській раді ідею підтримали і гроші виділили.

Тепер на Східному масиві Тернополя стоїть камінь з інформаційною табличкою про Євгена Коновальця. Хлопці з цивільного корпусу “Азов” розповідають, пам’ятний знак встановлено неспроста. Для них та багатьох українців він є прикладом для наслідування, тим паче у час, коли в Україні йде війна. Вважають, про нього повинні пам’ятати усі тернополяни та гості міста.

– Коли ми збирали ті самі підписи, було багато людей, які проживають на вулиці Євгена Коновальця і не знають хто це такий. Тому для таких людей, для віх решта, для гостей міста, щоб вони, заїжджаючи на цю вулицю, зразу бачили хто це такий. Там є коротко описано. Тут знаходиться церква римо-католицька, а з цього боку, як всі знають, є церква московського патріархату. Ми ще хочемо встановити і повісити тут червоно-чорний прапор, – розповідає голова цивільного корпусу Азов Тернопільської області Володимир Петришин.

Під час відкриття слово надали Ігорю Олещуку – колишньому політв’язневі, старшому науковому співробітнику Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів, який запевнив, пам’ятний знак Євгену Коновальцю у Тернополі хотіли поставити ще у 2013 році.


– Ми в 2013 році в Тернополі його прийняли як почесного громадянина. Ми ще тоді збирались поставити йому пам’ятний знак. Хочу сказати, що його життя, його боротьба є дуже повчальною для нашої молоді. Тому я закликаю наші школи, бібліотеки. Ми повинні на прикладі Євгена Коновальця, на його героїзмі, на його стійкості виховувати нашу молодь. Слава героям України! Слава Євгену Коновальцю, – каже колишній політв’язень Ігор Олещук.

– Для нас дуже символічна є постать Євгена Коновальця, оскільки він вів війну проти нашого ворога, який зараз, вже через сто років, знову напав на нашу землю. І, власне, та справа, яка було над ним в Роттердамі, коли він був знищений НКВД – символічна. Зараз ФСБ і російські війська чинять пряму окупацію і пряме знищення українців і української нації, – говорить заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Євген Коновалець – полковник Армії УНР, голова Проводу українських націоналістів, перший голова ОУН та один із ідеологів українського націоналізму. Тому ініціатори дійства запевняють: у планах встановити ще й пам’ятник видатному українцю.