додому духовність Пам’ятний знак з нагоди 120-ї річниці від дня народження Йосифа Сліпого відкрили...

Пам’ятний знак з нагоди 120-ї річниці від дня народження Йосифа Сліпого відкрили у Тернополі

535

Пам'ятний знак з нагоди 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого сьогодні відкрили і освятили у Тернополі. Встановили його на будинку де розташована Фундація «Справа Патріарха Йосипа» на вулиці Листопадовій, сім. Фундатором пам'ятного знаку є міський голова Тернополя.

2012 рік Українська греко-католицька церква під час Синоду єпископів оголосила роком пам'яті Патріарха Йосифа Сліпого на честь 112-ї річниці від дня його народження. У послані Синоду наголошується, що Патріарх Йосиф – «живе втілення долі української Церкви і нашого народу в ХХ столітті. Його, як і багатьох інших, було незаконно позбавлено свободи збиратися з одновірцями. Його, як і мільйони українців, прирекли на тортури у катівнях і на мучеництво". Високопреосвященний архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк під час освячення пам'ятного знака висловив сподівання, що незабаром церква визнає Партіарха Йосифа святим.

– Бо він є мученик – 18 років був в сибірських каторгах, тюрмах і вийшов і стільки ще багато зробити у світі, побудувати такий собор, який ми посвячували апісля реставрації, побудувати такий уніерситет, стадіон, відкупити наше давне на Мадонні то приміщення і церкву, не перечислити те все, що він зробив, – розказав високопреосвящений архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ) Василій Семенюк.

На вигляд пам'ятний знак нагадує капелюх – символ паломника, і покликаний нагадувати тернополянам про нелегкий життєвий шлях та віддане служіння Богу нашого земляка Патріарха Йосифа Сліпого.

– Мені надзвичайно приємно, що він ріс саме тут в Тернополі, навчався в Тернополі, молився тут, формувався як особистість, як особистість, яка потім стала і є на сьогодні символом видатного українця. Для нас дуже важливі його твори, його вчення, його праці, які до сьогодні є ще до кінця невивченими, але які мають дуже багато паралелей з нашим сьогоденням, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.